Pro to, abychom dobře vypadali, musíme také něco udělat. Doporučuje se hlavně pravidelně cvičit a zdravě se stravovat. Ne vždy ovšem změna životního stylu pomůže k lepším výsledkům. Proto není žádnou ostudou si pomoci vhodnou kosmetikou.
Přírodní složení je velké plus
Tradiční kosmetika je oblíbená nejen u nás, ale i ve světě. Raketově ji však roste konkurence v podobě biokosmetiky. Ta sice obvykle stojí víc, avšak více toho také nabízí. Na rozdíl od klasiky se biokosmetika vyrábí z čistě naturálních surovin, což je velké plus.
Přírodní látky se samozřejmě nacházejí i v běžné kosmetice, avšak ty jsou zároveň doplněny o syntetické chemikálie. Jejich úkolem je zvýšit trvanlivost a udělat výrobek atraktivnější. Mají však i celou řadu negativních vedlejších účinků.
Mezi ty zásadní patří dráždění pokožky. Samozřejmě, že ne každý, kdo si kupuje běžnou kosmetiku, tímto neduhem trpí. Tyto problémy mají hlavně jedinci s citlivější pokožkou, pro něž je mnohem lepší pořídit si biokosmetiku, která je daleko šetrnější.
Vlivem syntetických látek se navíc do kůže hůře vstřebávají vitamíny a minerály, které jsou v běžné kosmetice také zastoupeny. I proto klasika spíše retušuje, avšak nevyživuje. I v tomto ohledu je biokosmetika lepší. Ta sice nenabízí okamžitý efekt, nicméně funguje dlouhodobě a výsledky má trvalejší.
Testování na zvířatech se biokosmetiky netýká
Biokosmetika se řadí mezi takzvané morálně nezávadné produkty. To znamená, že se netestuje na zvířatech, a to platí pro celý svět. Tradiční kosmetika na tom v tomto ohledu tak dobře není.
Pokud jde o produkty vyrobené na území EU, může být zákazník klidný. Klasická kosmetika se zde na zvířatech testovat nesmí. V našich obchodech však můžeme snadno narazit i na kosmetiku z jiných zemí, kde už tak přísné zákony neplatí.