Investiční zlato se vyplatí nejen velkým investorům

Stevebidmead / Pixabay

Rozhodně neplatí, že nákup investičního zlata se hodí jen pro velké a zkušené investory. Měl by do něj investovat každý a zajistit si tak svůj majetek před inflací. Kde je výhodné zlato nakoupit a jakou neudělat chybu při jeho nákupu?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese Zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

TIP: Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Proč investovat do zlata?

Zlato je komodita, jejíž cena dlouhodobě roste. Poklesy ceny bývají pouze krátkodobé, tehdy se oplatí větší nákupy. Z dlouhodobého hlediska však hodnota zlata neklesá a zlato je proto skvělou dlouhodobou investicí, která pomáhá udržet hodnotu majetku. Peníze na účtech tratí na hodnotě kvůli inflaci. Různé finanční produkty, jakými jsou například akcie, jsou často rizikové a mnoho lidí této formě investování nerozumí, či se jí nechtějí věnovat. Ani investice do nemovitostí nejsou bezproblémové. Vyžadují údržbu, jako majetek jsou vázané na jedno místo… Problémů se najde mnoho. Zlato je naopak majetek, který je snadno přenosný, fyzicky jej držíte v rukou a k tomu má perfektní likviditu. Kdykoliv potřebujete jej snadno prodáte.

Investujte do zlata klidně v malém

Zlato se hodí jako investice i pro drobné investory. Investiční zlaté slitky lze nakupovat klidně po menších slitcích. Ty se nabízí již od jednoho gramu. Není problém zlato nakupovat z každé výplaty či z každých prémií. Čím méně peněz nám zůstává ležet na účtu, tím lépe je náš majetek chráněn před ztrátou své hodnoty. České mincovny investiční zlato nevyrábí. Proto se u nás prodávají prestižní slitky švýcarských rafinerií. K dispozici jsou i investiční zlaté mince Dobré jméno mají například ty z Kanady a z Rakouska. Vyvarujte se však různých finančních produktů, které jsou jen částečně propojeny se zlatem. Ať již jde o nabídky spoření do zlata, nebo třeba investování do akcií zlato těžících firem. Investujte výhradně do nákupu investičního zlata. Jen z toho vytěžíte maximum benefitů bez rizika.