Zdraví v domě díky větracím jednotkám

I takto může vypadat větrací jednotka.

Zdraví máme jen jedno, a proto bychom o něj měli řádně pečovat. To neznamená jen dodržovat životosprávu, nekouřit, jíst vitamíny a teple se oblékat. I domov je důležité přizpůsobit tomu, abychom v něm zbytečně neriskovali naše zdraví. Zde přitom platí, že dobré větrání nemoci vyhání. Aby bylo větrání komplexní, nestačí jen otevírat okna, která mají pouze omezený zásah. Je dobré v obydlí nainstalovat větrací systém obsahující větrací jednotky. Jak funguje?

Větrací jednotky pro vaše zdraví?

Celé je to poměrně jednoduché. Po obvodu stěn jsou rozmístěny větrací jednotky, které vypouští vzduch z místnosti a nasávají nový. Zde platí, že jednotky nevětrají celou dobu, ale jen krátkých centrálně řízených intervalech. Ty řídí centrální regulátor, který dává každé jednotce pokyn, kdy větrat a kdy se vypnout.

Teplotní šoky jsou minulostí

Pro nachlazení, chřipky a jiné nemoci jsou teplotní šoky doslova živnou půdou. Nic neoslabí váš organismus více než vystavováním svého těla častým změnám teplot. To se v zimních měsících při větráním otevřeným oknem často děje. U větracích jednotek nikoliv. Ty větrají pouze velmi krátkou dobu, která nikterak výrazně neovlivní teplotu v místnosti.

Dost bylo plísní, bakterií a roztočů

Nevětraný prostor naopak nahrává vzniku roztočů, bakterií a plísní. Ty větrací systémy spolehlivě ničí. Ve větraném prostoru je totiž daleko nižší vlhkost, která podobným nešvarům brání. Větrací jednotky navíc obsahují filtry, které dokáží prach a roztoče skvěle zachytit. To je především pro alergiky skvělá zpráva.

Kde větrací systém pořídit?

Pochopili jste, že větrací systém je věc, kterou musíte doma mít? Potom nastává otázka, kde ho pořídit. V České republice je možné pořídit prakticky všechny světově populární větrací systémy decentrálního větrání. Příkladem může být například německý inVENTer, který na českém a slovenském trhu již několik let zastupuje jihočeská společnost A-Invent s. r. o. Tato společnost spolupracuje se sítí lokálních partnerů, kteří vám větrací systémy inVENTer nainstalují v každém českém a slovenském kraji.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář