Jak si vybrat tu správnou dodávku?

Dodávky se stávají více a více nezbytností všech živnostníků a poptávka po nich roste i ze strany soukromých osob a rodin, které dodávky využívají buď na převoz početné rodiny nebo různého materiálu a nářadí u domácích kutilů. V následujícím článku vám přinášíme tipy a triky na nabídku dodávek.

Ještě předtím, než se rozhodnete pro koupi, ať už nové dodávky nebo z bazaru, položte si otázku: Vyplatí se mi investovat do vlastní dodávky? Pokud se má jednat jen o nárazová použití, je lepší si dodávku pronajmout. Ceny za pronájem se pohybují nízko, a navíc nemusíte řešit opravy, technické kontroly a platit za pojištění.

Základní rozhodnutí spočívá v tom, zda koupit nový užitkový vůz nebo ojetinu z bazaru. Nejfrekventovanější důvody nového vozu je několikaletá záruka a žádné opravy v blízké budoucnosti, nicméně vysoká pořizovací cena stále odradí řadu zákazníků. V bazaru můžete jen mírně ojetou dodávku sehnat za výrazně nižší cenu. Koupě z bazaru nebo od soukromníka má ovšem stejná úskalí jako u osobních aut. Autobazary vás nemusí informovat o všech vadách a opotřebovanosti součástek, a tak ve vidině výhodné koupě, odejdete se dodávkou zralou do šrotu. Bazarové ceny jsou také vyšší v důsledku faktu, že bazarů prodávajících užitkové vozy je po skromnu v porovnání s osobními automobily.

Mezi základní parametry, dle kterých doporučujeme vybírat dodávky patří účel, k čemu hodláte dodávku využívat, zda k převozu zboží, materiálu či osob a hmotnost a rozměry převáženého nákladu. Dodávka by měla padnout na míru vašim potřebám. V závislosti na zmíněných parametrech přepravovaného nákladu vyberte vhodnou motorizaci (dostatečně výkonný, ale úsporný motor) a kapacitu nákladového prostoru. Typ motoru a palivo je úzce spojeno s tím, za dodávka bude jezdit dlouhé trasy nebo rozvážky po městě.

Mezi neméně důležitá základní kritéria patří také výbava, jako je možnost otevření dveří až na 270 stupňů, elektronická okénka, klimatizace, bezpečnostní prvky nebo centrální zamykání. Pokud se rozhodnete převážet materiál, měli byste zvážit materiál střechy. U středně – vysokých střech bývá kov nahrazován laminátem. Výhodou je nižší hmotnost vozu a cena, nevýhodou je nižší pevnost a obtížnější montáž příčných nosníků nebo zahrádky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář