Petrohrad patří k městům, která by měl za svůj život vidět každý

Kdyby velká evropská města soupeřila v soutěži krásy, Petrohrad by určitě obsadil jednu z prvních tří příček. Toto pětimilionové město je plné velkolepých historických staveb, uměleckých tradicí, ale také moderního života. Od počátku června až do konce srpna se stává oblíbeným centrem turistům, žije se zde ve dne i v noci.

Většina lidí si s ruskými velkoměsty spojuje především velkolepé carské stavby, královské zahrady, katedrály, barokní paláce a sochy. Poznávací zájezd do Petrohraduovšem nabídne mnohem více.

Projížďku lodí vynechat nemůžete

Věděli jste, že Petrohradem protéká řeka, přes niž zde vedou stovky mostů? Zcela právem tak toto město bývá nazýváno „Benátky severu“. Uvidíte tady obrovskou spoustu lodí a byl by hřích se aspoň jednou z nich neprojet. Mnohé mosty přes řeku Něvu jsou dokonce pohyblivé, aby mohly lodě bez potíží proplouvat. Znalci doporučují vydat se na plavbu večer, případně v noci, kdy celé město svítí.

Po památkách by se tu dalo chodit aspoň týden

Muzeum Ermitáž, Zimní palác, Petropavlovská pevnost, Moika palác, Chrám svatého Petra a Pavla, muzeum Aurora, Vasiljevský ostrov, Chrám svatého Mikuláše, centrum města zvané Něvský prospekt … Památek, co psaly historii, je tady k vidění opravdu mnoho. Své procházky a cestování metrem (pouze pěšky se po tak obrovském městě pohybovat opravdu nedá) si ovšem musíte něčím zpříjemnit.

Rozhodně nemůžete odjet z Petrohradu bez ochutnávky místních vyhlášených pokrmů. Vyzkoušet musíte pirožky, ruské bliny (palačinky) a zdejší polévky – boršč, šči, okroška, soljanka. I zmrzlinu byste si měli dát, Rusové ji jedí, ať je teplo nebo zima. A jaké vůbec čekat na severu počasí?

V létě je zde příjemně

Toužíte po netradiční dovolené a už jen přemýšlíte nad vhodným termínem pro poznávací zájezd Petrohrad? Teď v létě se vám město bude líbit. Panují tu příjemné teploty 18 – 25 °C, i když večery jsou chladnější. Rusové málokdy chodí v šortkách, pokud si je vezmete, okamžitě dáte najevo, že jste turisté. Hloupě si však připadat nebudete, od června do srpna je Petrohrad turistů plný.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář