Základní informace o Bibione

Bibione patří k nejoblíbenějším letoviskům severní Itálie u Jadranského pobřeží. Nachází se mezi Terstem a Benátkami v Benátském kraji. Město bylo původně místo plné bažin. Pak zde vysadili rostliny a stromy, v průběhu osmdesátých let se stavěly hotely a nízké ceny přilákaly Čechy, kteří po Sametové revoluci toužili po moři a slunci. Letovisko si dodnes zachovalo nízké ceny, které jsou skvělým lákadlem pro turisty.

Přízeň si městečko získalo hlavní díky svým dlouhým písečným plážím. Ta největší má osm kilometrů. Od Evropské unie dokonce dostalo modrou vlajku – ocenění za čistotu pláže.

bibione

Bibione je oblíbené pro rodiny s dětmi

Bibione je oblíbené pro rodiny s dětmi – kvůli plážím, které se postupně svažují do moře.

Pláže jsou veřejně přístupné, chodí tam i domorodci. Většinou na nich najdete lehátka i slunečníky, které jsou k dispozici za poplatek. Můžete využít sprchy nebo různé formy občerstvení. Pláž je udržována v čistotě. Soukromé pláže zde také najdete – u hotelů nebo při soukromých rezidencích.

Bibione má čtyři části

Klidnější Pinedu a Lido dei Sole, dále Lido dei Pini, kde najdete maják a poslední je velmi živá Spiagga s tržištěm. Trh je v Bibione vždy v úterý.

Jestli vyrazíte na dovolenou právě sem, Italové jsou na české návštěvníky zvyklí – jistě se v kavárnách nebo restauracích domluvíte i česky. Místní lidé už za ta léta, co sem občané České republiky jezdí, leccos naučili

Až vás omrzí opalování a koupání, můžete jít hrát minigolf nebo cvičit ve vodě. Večer určitě nebudete mít nouzi o zábavu – je zde velké množství barů a diskoték nebo lunapark. Děti ocení zoo, v které uvidí hlavně divoká zvířata.

Vyžití tak v Bibione najdou mladí, kteří se chtějí bavit až do rána, stejně jako rodiny s dětmi nebo starší návštěvníci, kteří budou jen relaxovat, popřípadě se můžete vydat na některý z široké nabídky výletů

1 Komentář

Napište komentář