Zabezpečení domu rozhodně nepodceňujte

Alarm pro rodinné domy

Bezpečnostní vchodové dveře představují nenahraditelný prvek mechanického zabezpečení rodinného domu. Pokud však hledáte způsob, jak zvýšit úroveň zabezpečení, nezapomínejte ani na elektronickou ochranu, která je označovaná za aktivní. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno by měl takový systém zahrnovat, aby byl opravdu efektivní.

V okamžiku, kdy do hlídaného objektu pronikne nezvaný host, ihned o něm dostanete informaci. Současné elektronické bezpečnostní systémy jsou rozmanité a především flexibilní, takže nezáleží na tom, jak velký je rodinný dům, kolik má místností či vstupů.

Jaké jsou možnosti zabezpečení domu?

V první řadě je nezbytné podotknout, že elektronické zabezpečení domu reaguje na různé podněty, například na pohyb v monitorovaném prostoru, otevření dveří i rozbití oken. Jakmile systém zaznamená některý z těchto podnětů, spustí se zvukový alarm, jenž má zloděje vyděsit. Stejně tak odešle informaci na váš mobilní telefon a přivolá zásahovou službu.

Nezapomeňte na kamerový systém

Součástí moderního zabezpečovacího systému jsou i kamery, které dokážou zaznamenávat podezřelé události. Uložené záznamy potom slouží k případné identifikaci zloděje. Pozor, ne všechny kamery však dokážou nahrávat, protože některé modely umožňují jen sledování monitorovaného prostoru v reálném čase. Záleží tedy na tom, co od takového řešení očekáváte.

Pro zabezpečení domu se tedy používají detektory tříštění skla, detektory pohybu, kamerové IP či analogové systémy a detektory otevření oken či dveří.

Jestliže hledáte specialistu na bezpečnostní systémy vhodné pro rodinné domy, obchod a průmysl, obraťte se na Novatec. Jedná se o společnost, která působí v pěti evropských zemích. Na českém trhu je od roku 2002 a za dobu své existence si vybudovala pevné postavení.