Vysokotlaké čističe s ohřevem jsou mnohem účinnější

Teplá voda až několikanásobně zvyšuje účinnosti čištění. Použitím demineralizované páry navíc můžete efektivně dezinfikovat některé povrchy.

Vysokotlaký čistič je skvělý pomocník nejen v domácnosti. Díky vysokému tlaku vody totiž dokáže vyčistit i špatně přístupné plochy velice rychle a kvalitně. Doslova lusknutím prstu se zbavíte mechu na chodníku nebo vyčistíte auto. Dá se ale jejich účinnost ještě zvýšit?

Účinné čištění teplou vodou

Vapky Karcher s ohřevem to dokážou. A stojí za tím jednoduchá matematika. Výzkumy totiž ukázaly, že byť jen malá změna teploty má výrazný vliv na výsledek. Teplo totiž urychluje chemické procesy, takže dokáže zrychlit a zjednodušit i čištění. O kolik? Zvýšením teploty o 10 °C dosáhnete dvojnásobného zrychlení reakce, zvýšením o dalších 10 °C pak bude reakce čtyřikrát rychlejší.

V praxi to znamená, že vysokotlaké čističe Karcher s ohřevem dokáží vyčistit i mastné povrchy. Teplá voda vám dá velkou výhodu v boji proti oleji, tuku nebo sazím. Teplá voda tyto látky rychle rozpustí, zatímco tlak je působením síly dostane z povrchu pryč.

Dezinfekce bez chemie

Vapky Karcher, které využívají teplou a studenou vodu, nejsou jediným produktem na trhu. Pořídit můžete i vysokotlaké čističe pracující s demineralizovanou párou. Teplota páry dosahuje až 155 °C, takže si poradí i s těmi nejodolnějšími nečistotami. K dosažení výsledku navíc nepotřebujete žádnou chemii. Stačí vám pára, vysokotlaký čistič a čas na čištění.

Demineralizovaná voda a pára se navíc používá i k dezinfekci. Vyčištěním povrch s pomocí demineralizované páry a tlaku z vysokotlakého čističe tak dosáhnete nezávadného povrchu. Vysoká teplota odstraní choroboplodné zárodky a bakterie, které se na povrchu drží. A to je zvlášť v dnešních dnech velice cenná vlastnost.