Výroba etiket – co všechno zahrnuje?

Když se řekne etiketa, jistě se každému z nás vybaví etikety na vinných lahvích, na různých skleněných obalech apod. Ale věděli jste, že mezi etikety taky patří například informační lístečky, které vám vyjedou po zvážení pomerančů v obchodě?

Termo etikety

Výroba etiket zahrnuje i termo etikety, které jsou vyráběny ze speciálního materiálu s termocitlivou vrstvou – během tisku na termocitlivé části dochází k zahřívání, což vede ke změně barvy na černou. Nejčastěji se s termo etiketami můžeme setkat v supermarketech nebo maloobchodní síti, když jdeme vážit ovoce či zeleninu – z váhy po zvážení vyjede štítek s údaji. Je možnost si nechat termo etikety předtisknout, například logem a textem. Nevýhodou je krátká životnost etiket – vlivem ultrafialového záření se termocitlivá vrstva rozpadá.

Flexo etikety

Pokud přemýšlíte, jaký druh tisku zvolit pro vaši velkou zakázku, rozhodně volte flexo tisk. Můžete tisknout jak z jedné, tak z druhé strany. Principem výroby etiket tímto druhem tisku je válec, přes který se tiskne „z výšky“. K tisku je používaný papír, termocitlivé materiály apod. S flexo tiskem se můžete setkat například u obalů masných, mléčných výrobků, v kosmetickém průmyslu a spoustě jiných odvětví.

Samolepící etikety

Ptáte se, k čemu slouží samolepící etikety? Tento druh výroby etiket vám usnadní práci jak v práci, v podnikání, tak i v domácnosti. Můžete je použít na reklamní předměty výrobky, nebo na domácí zavařeniny, na CD a mnoho dalších. Většinou jsou dodávány etikety na kotoučích – jednodušší manipulace.

Etikety s digitálním tiskem

Digitální tisk je obecně znám pro tisk nižšího počtu požadovaných předmětů, jinak tomu není ani při výrobě etiket s digitálním potiskem. Dnešní tiskařské služby nabízí například etikety tištěné na velikosti archu A4 nebo na kotoučích. Můžete si vybrat rozměr, barvy, materiál apod. Velkou výhodou tohoto tisku je, že lze v průběhu tisku měnit obsah etiket.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář