Vybrat půjčku není nic složitého, stačí se držet základních pravidel

Pokud chcete úvěr, musíte si najít vhodnou nabídku. Podle čeho se orientovat? Jen čísla tady nestačí.

Jednoduše, rychle a zcela transparentně. I tak může vypadat moderní půjčka, se kterou zaplatíte nečekané výdaje nebo například nákup do výplaty. Pokud je už večer, nic se neděje. Nemusíte čekat na druhý den, až se otevřou pobočky a sjednáte si na nich svůj úvěr. Dnešní doba je totiž mnohem jednodušší, podobnou věc můžete vyřešit online. Bez zvědavých pohledů ostatních, ručitele nebo dokládání účelu půjčky. Jediné, co je opravdu nutné, je ověřit totožnost a potvrdit příjem, ideálně formou výpisu z bankovního konta za poslední tři měsíce. Ano, to úplně stačí!

Připraveno je až třicet tisíc korun

A kolik vlastně potřebujete? Vybrat půjčku nebude časově náročné a rozhodně při tom nepřijdete o nervy. Řešení přes internet vyhovuje moderní době, ozvat se totiž můžete kdykoliv a poptávkový formulář počká, až budete mít čas. Nejde o telefonický hovor, kde by na druhé straně čekal pracovník pobočky, ale ani o osobní schůzku, kde není nouze o nervózní pohledy a všudypřítomný spěch. O kolik tedy můžete požádat? Jaká částka je připravena, aby pomohla vašemu rodinnému rozpočtu v obtížném období? Budete jistě potěšeni, protože výběr je velmi pestrý. Na své si přijdou zájemci o velmi malý úvěr, ale i ti, kteří mají poněkud vyšší finanční požadavky.

  • 1 000 Kč je zde minimum možného. Půjčte si touto formou například na mobilní paušál.
  • 30 000 Kč je nejvyšší možná položka. Potřebujete rekonstrukci koupelny nebo kuchyně?
  • Splátkový kalendář může mít kvarteto různých podob. Jeden týden, ale i dva, tři nebo čtyři.

Bez vysvětlování aneb rychlé vyřízení

Nemusí se uvádět důvod, to za prvé. Když si chcete vybrat půjčku, není třeba vysvětlovat, co vás k tomu přesně vedlo. Proč také? Je to interní věc, nikdo se nechce svěřovat s tím, že mu přicházejí do cesty hodně nenadálé výdaje, které mohou být i poměrně kuriózní. Zpověď naštěstí nehrozí, vyplnit krátký formulář bude spíše otázkou minut. Jde o vaše jméno, příjmení, adresu, telefon a email pro urychlení komunikace. Nutné bude ověřit i váš bankovní účet, ale také trvalý příjem. Žádný strach, stačí jen výpis z účtu v elektronické formě, žádná razítka od zaměstnavatele a podobné věci už dnes vůbec nehrají roli.

Vybírejte si mezi nabídkami pečlivě

Co by nemělo chybět u jednotlivých nabídek? Půjčka do 10 tisíc by měla být zcela transparentní, už na samém začátku byste měli mít jasno o tom, jak se nastaví splátka a o kolik přeplatíte jistinu. Pokud tomu tak není, zřejmě nebudete jednat s někým, kdo si zakládá na svém přístupu ke klientům. Pozor, vždyť důvěra je opravdu jen jedna! Pozitivní ohlasy jsou velmi dobrou zprávou, vždyť pokud měli dobrou zkušenost jiní, dá se předpokládat, že vy budete mít také. České sídlo, propracovaná webová prezentace, stručná smlouva, která je naprosto jednoznačná. Věcí, kterých byste si měli všímat, se zde najde určitě mnohem více. Postupujte podobně, jako když nakupujete spotřební elektroniku. Zjistěte si o dané firmě co nejvíce, přečtěte si reference, uvažujte i nad podobnými nabídkami.

Půjčka má být přítel do nepohody

Závěrem pak dovolte jedno malé varování. Půjčka do 10 tisíc by rozhodně neměla být olověnou koulí u nohy, která vás bude trápit další měsíce. Musíte si předem rozmyslet, zda vám krátkodobý úvěr vážně pomůže. Pokud ano, je vše v pořádku. Pokud si nejste jistí, raději bude lepší přemýšlet o jiném řešení. Rozhodně není kam spěchat, poraďte se s rodinou, dejte na rady okolí. Dluhová past je nepříjemná věc, která může znamenat i hodně krušné roky. A první cesta k ní vede právě přes neuvážené půjčky. Kdo si je ale sjednává s rozvahou, nemusí se ničeho bát.