Výběr hokejové výstroje pro amatéry: Čím se řídit?

Sezona zimních sportů je tu. Mnozí z vás se jistě kromě lyžování těší také na to, že si zabruslí na přírodním ledu, v lepším případě přímo někde na zimním stadionu, kde jsou ideální podmínky. Ať už zvolíte první variantu, nebo upřednostníte druhou, je určitě dobré si připravit kvalitní výstroj. Co by ve vaší výbavě nemělo chybět, chcete-li si spolu s kamarády zahrát hokej na plné obrátky?

Volba bruslí

Základem všeho jsou samozřejmě lední brusle. Při nákupu zpozorněte hlavně u jejich velikosti. Myslete na to, že do bruslí pravděpodobně půjdete se silnějšími ponožkami, proto se obvykle doporučuje zvolit větší velikost, než jakou máte u klasické obuvi. Dále záleží na jejich šířce, protože ne každému mohou univerzální rozměry sednout. Moderní lední brusle se pak vyznačují kvalitní vystýlkou, která dokonce bývá tvarovatelná tak, aby dokonale padla na chodidla. V neposlední řadě si ještě všímejte šněrování. Mělo by vždy končit až nad kotníkem, aby během pohybu nedocházelo k jeho přílišnému prohýbání.

Dresy

Chcete-li si zahrát hokej se vším všudy, nebojte se investovat také do speciálního oblečení. Hokejový dres, oblečou-li si jej jednotliví hráči, napomůže k lepší orientaci ve hře. Navíc jsou dresy přímo uzpůsobené pohybu na ledě. Obecně platí, že mají být spíše volnější.

Maska a helmy

Pořádný lední hokej se ani u amatérů neobejde bez brankářů. Když na ně létají střely, je zapotřebí zajistit, aby nemohlo dojít ke zranění. Kromě chráničů (a ideálně i betonů) investujte do ochrany hlavy. Jedině dobrá brankářská maska napomůže k tomu, že ani během tvrdších střel a kontaktů nedojde ke zranění hlavy. Oblast hlavy by si ostatně měli chránit všichni hráči, kteří se pohybují na ledě. Těm v poli samozřejmě postačí klasické plastové hokejové helmy. Je důležité, aby měly kvalitní upínání. Ani při rychlejších pohybech a pádech totiž nespadnou z hlavy.