Vybavujete profesionální dílnu? Víte, jaká měřidla musíte mít?

Jakýkoliv provoz se v žádném případě neobejde bez spolehlivých měřidel. Už známé staré pravidlo jasně hovoří o tom, že měření je snad ještě mnohem důležitější než samotné řezání. Přesně tak byste měli přistupovat ke své dílně i vy jako majitelé konkrétní firmy. Vaši zaměstnanci totiž nemohou pracovat s měřidly, jež jsou nepřesná, anebo se nehodí ke konkrétním činnostem. Podívejme se tedy na to, jaká měřidla a kalibry byste ve vaší výbavě měli mít, nač si dát pozor při jejich výběru a u koho nakupovat.

Posuvná měřítka jako základ

Nemírně důležitou roli hrají v jakémkoli provozu posuvná měřítka. Využívají se totiž na měření vzdáleností, jež byste se standardními metry ani jinými podobnými nástroji nebyli schopni zaznamenat. Určitě se zaměřte na konkrétní provedení posuvného měřítka. Volit lze jak klasiku, tak i digitální modely. Ty jsou typické poněkud rychlejším získáním výsledku. Jinak je možné sehnat i zcela specifická dlouhá měřítka potřebná pro zachycení parametrů určitých výrobků.

Kalibry pro rychlé zjištění kvality

U mnohých výrobků je zapotřebí kvalitu jejich provedení zachytit prakticky ihned, a to bez nutnosti zjišťování rozměrů. Přesně za tímto účelem se používají kalibry. K dispozici jsou v několika variantách. Nejznámější i nejpoužívanější jsou trny a kroužky. Prvně jmenované se využívají pro zjištění kvality vnitřního závitu. Kroužky velmi rychle ihned ukážou, jestli je přesný vnější závit.

Správné seřízení nemusí být samozřejmostí

Ať už kupujete zmiňovaná posuvná měřítka, kalibry anebo dutinoměry, mikrometry či výškoměry, dejte si pozor na jejich seřízení. Mnohé firmy se snaží nabídnout zboží za minimální cenu, ovšem vy si následně budete muset zaplatit za kalibraci. I proto se vyplatí vsadit na specialisty, jako je společnost Michovský Tools. Právě u nich získáte tento sortiment za výhodnou cenu již zkalibrovaný a v neposlední řadě jej obdržíte velmi rychle. Většinu zboží mají skladem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář