Bez pojištění na lyže do zahraničí? Docela hazard!

Možná je trochu předčasné přemýšlet o zimních radovánkách, když ještě ani nemáme sníh, ovšem jedno je jisté – lyžovat se bude. Když ne u nás, tak aspoň v zahraničí. Mnoho Čechů si zvyklo jezdit do Rakouska, které je blízko a relativně levné, další míří do Itálie či Francie. Mnozí pak podléhají mylnému dojmu, že když jedou jen kousek za hranice na prodloužený víkend, nepotřebují cestovní pojištění.

O tom, kolik úrazů se každoročně stane na horách, snad ani není potřeba mluvit. V lepším případě nešikovný lyžař ublíží jen sám sobě, v tom horším někoho srazí. Poměrně časté jsou i situace, kdy zkušení milovníci zimních sportů přecení svoje síly nebo je překvapí nestandardní situace – třeba lavina.

Úraz v zahraničí je nepříjemný dvojnásobně

Podle statistik horských služeb vznikají nejvážnější úrazy cizím zaviněním. U nás v ČR se nejvíce úrazů stává na modrých sjezdovkách, horská služba ročně vyjíždí zhruba k 5000 nehodám. Nejčastěji se objevují poranění dolních a horních končetin, poté hlavy, hrudníku, zad, břicha a pánve.

Nepříjemný je každý úraz, nicméně pokud k němu dojde na území ČR, můžete si být aspoň jistí, že o vás bude postaráno. Ale co v zahraničí? Modrá kartička pojištěnce vám tam stačit nebude, ta zaručuje ošetření pouze v některých zařízeních. Na horách však nejspíš nebudete mít moc na výběr, odvezou vás k nejbližší zdravotnické pomoci a už tento převoz bude hodně drahý. Obzvlášť třeba v případech, kdy pro vás budou muset poslat vrtulník. Jestliže si nezařídíte pojištění do zahraničí, budete to všechno platit ze svého.

Pojištění stojí pár minut a několik stovek

Vidíte nějaký důvod, proč si pojištění do zahraničí nezařídit? My ne, přesto to spousta lidí dělá. Buďte chytřejší a obětujte těch pár stovek korun za celou rodinu. Vše vyřídíte přes internet třeba i hodinu před odjezdem, nebo až dodatečně přímo z hotelu. Jen při tom rychlém vyřizování nezapomeňte číst. V základních balíčcích nemusí být krytí zásahu horské služby. Některé zimní radovánky jako sledge hokej, snowrafting, skialpinismus a další si budete muset připojistit extra. Částky ovšem nejsou vysoké, pojištění na hory si můžete dovolit i vy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář