Jak na vlastní produkci zeleniny? Pořiďte si fóliovník a další zázemí

Máte zahradu a chcete zvýšit efektivitu výnosu svých vlastních plodin? Zelenina z obchodů vám nechutná a toužíte po vlastní vypěstované plné chuti? Stačí se jenom zamyslet nad tím, jak prodloužit vegetační sezónu a připravit ideální podmínky pro choulostivější plodiny, jako jsou například papriky a rajčata. Výsledné řešení je velmi jednoduché, a dokonce nemusí být ani drahé.

Předpěstování a vytvoření ideálních podmínek

Pro rychlé zahájení sezóny a předpěstování malých rostlinek se výborně hodí fóliovník. Vybírat můžete z několika typů, které se vzájemně liší rozměry a tvarováním boků. Někdo si možná pomyslí, že fóliovník je přeci drahá věc a není to nic pro něj. Opak je ale pravdou. Existují levné fóliovníky ve velmi dobré kvalitě, které vám poskytnou ideální zázemí pro domácí pěstování. S praktickými rozměry se vejdou snad na každou zahradu a vypěstované rostlinky v nich vám budou dělat samou radost.

Ochrana citlivých rostlin před povětrnostními podmínkami

Ve fóliovníku se nám vytváří vlhký vzduch, což pomáhá udržovat vyšší teplotu v porovnání s okolím. Uzavřený prostor navíc rostlinky chrání před silným větrem, kroupami a extrémně velkým deštěm. Podobně fungují i děšťové kryty. Ty se uplatňují hlavně v létě a jsou tvořeny vrchní plachtou, přičemž boky jsou prodyšné. Jejich hlavní funkcí je právě ochrana před poničením od deště, přemokřením, či pomlácením od krup.

Tip redakce: Žádný dům se neobejde bez kvalitního kompresoru, myslete při jeho výběru i na příslušenství ke kompresoru

Když se do toho chcete pustit pořádně

Pokud máte to štěstí a máte větší zahradu, o to větší budete potřebovat zázemí. Jestli to myslíte trochu vážně s pěstováním a zemědělstvím obecně, pořiďte si skladovou halu. S pomocí této stavby budete mít větší pořádek ve věcech a lépe zachováte skladovací řád. K dispozici jsou i seníky, stínoviště a venkovní mostové závlahy. Zkrátka všechno, co by si pořádný zahradník mohl přát.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář