Jak na vlastní produkci zeleniny? Pořiďte si fóliovník a další zázemí

Máte zahradu a chcete zvýšit efektivitu výnosu svých vlastních plodin? Zelenina z obchodů vám nechutná a toužíte po vlastní vypěstované plné chuti? Stačí se jenom zamyslet nad tím, jak prodloužit vegetační sezónu a připravit ideální podmínky pro choulostivější plodiny, jako jsou například papriky a rajčata. Výsledné řešení je velmi jednoduché, a dokonce nemusí být ani drahé.

Předpěstování a vytvoření ideálních podmínek

Pro rychlé zahájení sezóny a předpěstování malých rostlinek se výborně hodí fóliovník. Vybírat můžete z několika typů, které se vzájemně liší rozměry a tvarováním boků. Někdo si možná pomyslí, že fóliovník je přeci drahá věc a není to nic pro něj. Opak je ale pravdou. Existují levné fóliovníky ve velmi dobré kvalitě, které vám poskytnou ideální zázemí pro domácí pěstování. S praktickými rozměry se vejdou snad na každou zahradu a vypěstované rostlinky v nich vám budou dělat samou radost.

Ochrana citlivých rostlin před povětrnostními podmínkami

Ve fóliovníku se nám vytváří vlhký vzduch, což pomáhá udržovat vyšší teplotu v porovnání s okolím. Uzavřený prostor navíc rostlinky chrání před silným větrem, kroupami a extrémně velkým deštěm. Podobně fungují i děšťové kryty. Ty se uplatňují hlavně v létě a jsou tvořeny vrchní plachtou, přičemž boky jsou prodyšné. Jejich hlavní funkcí je právě ochrana před poničením od deště, přemokřením, či pomlácením od krup.

Když se do toho chcete pustit pořádně

Pokud máte to štěstí a máte větší zahradu, o to větší budete potřebovat zázemí. Jestli to myslíte trochu vážně s pěstováním a zemědělstvím obecně, pořiďte si skladovou halu. S pomocí této stavby budete mít větší pořádek ve věcech a lépe zachováte skladovací řád. K dispozici jsou i seníky, stínoviště a venkovní mostové závlahy. Zkrátka všechno, co by si pořádný zahradník mohl přát.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář