Volkswagen Arteon: Překvapivý počin se slibnou budoucností

V boji o nejhezčí, nejluxusnější, cenově nejpříznivější a nejspolehlivější auta jsou síly poměrně vyrovnané. Dříve zatracované značky se dnes chlubí sedmiletou zárukou a i levnější automobilky zvládají nabídnout kvalitu. Spousta Čechů však stále nedá dopustit na zavedené specialisty. Třeba takový Volkswagen z českých silnic jen tak nezmizí.

Automobilky se ovšem vyvíjí a je potřeba pochopit, že německá automobilka už nabízí něco víc než modely, jako jsou Volkswagen Polo či Volkswagen Tiguan. Ty sice mají a ještě dlouho budou mít dost svých příznivců, ale možná je čas se posunout dál. Co třeba k novému modelu Arteon?

Luxus nejen na první pohled

Volkswagen tvrdí, že Arteon není náhradou za Passat CC, přestože tak vypadá, ale novým zástupcem značky. Zaujme už na první pohled a nadšení budete i při pohledu do interiéru. Je totiž vcelku prostorný. Jde o model, který má velké ambice. Mohl by dokonce některé zákazníky přesvědčit přesunout se od Audi, BMW či Mercedesu, protože působí skutečně dojmem luxusní limuzíny.

Auto z budoucnosti

Spousta lidí se shoduje na tom, že Volkswagen Arteon působí až futuristickým dojmem. Zejména bezrámová boční okna jsou opravdu elegantní a 3D světlomety jen podporují dojem, jako by Arteon přijel z daleké budoucnosti.

Velmi moderně působí také interiér, i když mnozí mu vytýkají, že je až příliš sportovní a k luxusně vypadajícímu exteriéru se nehodí. Faktem je, že sportovní sedadla se starají o skvělý komfort cestujících.

Příjemným bonusem je kufr. Má objem 563 litrů, což jej řadí mezi největší na poli současných osobních automobilů. Ostatně spousta místa je i v kabině, mačkat se zde rozhodně nebudete, a to ani pokud jste vyššího vzrůstu.

Toužíte si tolik vychvalovaný Arteon prohlédnout na vlastní oči, nebo se v něm dokonce projet? Neváhejte a objednejte si jízdu u nějakého z autorizovaných prodejců. V Praze je to třeba Auto Podbabská.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář