Víte, jaké ložní povlečení vás v zimě stoprocentně zahřeje? My ano!

K výběru ložního povlečení přistupujte stejně pečlivě jako k výběru matrace a lůžkovin. Právě s ním pokožka totiž přichází do přímého styku.

Hlavním parametrem by jednoznačně měl být materiál. V létě chladivý, v zimě naopak hřejivý. Nebo univerzální, jenž v létě zchladí a v zimě zahřeje. I s takovými se na trhu setkáme.

Univerzální bavlna

Je jím například univerzální bavlna. V létě podporuje proudění chladného vzduchu a v zimě naopak dobře udržuje teplo. Bavlněné ložní povlečení je příjemné na dotek, barevně stálé, a protože neirituje pokožku, tak i vhodné pro alergiky. Podobně jako antibakteriální len.

Macerovaná bavlna

Pokud bavlnu naložíte do speciálního roztoku, který změkčí její vlákna, dostanete jemnou látku s vynikající hřejivostí, savostí i prodyšností zvanou renforcé, a tudíž další materiál, který pro chladné noci lze jen doporučit.

Flanel versus mikroflanel

Stoprocentně vás zahřeje i flanel. Opět stoprocentní hustě tkaná bavlna s jemným nadýchaným vlasem na povrchu. Na rozdíl od dalšího oblíbeného materiálu současné doby, jímž je mikroflanel. Ten je na rozdíl od přírodního flanelu plně syntetický.

Mikroflanel není mikroplyš

Mikroflanelu se v mnohém podobá mikroplyš. Oba materiály na dotek připomínají hebkého plyšového medvídka a liší se od sebe jen délkou chlupu. Ten mikroplyšový je o něco delší. Oba materiály se v každém případě vyznačují velmi dobrou hřejivostí, do mrazivých nocí jsou přímo ideální.

Zaměřeno na barvy a vzory

Máte-li jasno v materiálu, můžete přistoupit k výběru barvy ložního povlečení. Barva vás totiž zase může zahřát opticky. To zvládá například oranžová a hnědá. Dobrou volbou však budou i pastelové tóny, popřípadě sněhobíle bílá.

Slaďte své povlečení se záclonami a závěsy

Pokud toužíte po naprosto dokonalé ložnici, pokuste se s ložním povlečením sladit i další bytový textil, tedy záclony a závěsy. U nich přitom postačí, když je pořídíte alespoň v podobném odstínu. Záclony v tom případě doporučujeme jemné bez vzoru.