O repasovaných počítačích jste už nejspíš slyšeli. Mluví se o nich jako o řešení covidové situace, kdy najednou každý člen potřebuje vlastní notebook – děti na online výuku, dospělí na práci. Jak si stojí tato technika s výkonem? Stačila by vám?
Budete-li chtít koupit notebook z druhé ruky přes klasický bazar, musíte se připravit na to, že půjde o zastaralé vykopávky. Lidé se obvykle zbavují notebooků, které jim z nějakého důvodu nestačí. Jsou pomalé, mají málo paměti apod. Repasované počítače jsou na tom jinak.
Doma budete mít počítač třeba po manažerovi
Repasovaná technika pochází nejčastěji z ukončených leasingových smluv a z nadnárodních firem, které v pravidelných krátkých intervalech obměňují svoje vybavení. Počítače tedy vyměňují i ve chvíli, kdy jim absolutně nic není.
Ty od nich kupují firmy zabývající se prodejem repasované techniky. Každý jeden počítač nebo notebook prohlédnou, zhodnotí jeho stav a ty v dobrém stavu nabídnou k dalšímu prodeji. Do prodeje jdou pouze počítače a notebooky v dobrém stavu, a pokud mají nějakou vadu (špatný stav baterie, škrábanec na víku atd.), vždy se to dozvíte v popisu výrobku.
Mezi repasovanou technikou seženete i špičkové notebooky
Mezi repasovanými kousky narazíte na notebooky starší s procesorem Core2Duo a 1 GB RAM. Ty koupíte třeba za dva nebo tři tisíce. Na druhou stranu si však můžete vybrat HP EliteBook 840 s Core i7, případně ještě modernější kousky. Například na Malicomputer.cz najdete dokonce kategorii herních repasovaných notebooků, ty jsou dostatečně výkonné.
Jaký výkon vlastně potřebujete?
Odpověď na otázku v nadpisu je tedy jednoznačná: Repasované notebooky na tom s výkonem nejsou vůbec špatně. Záleží spíše na vás, jestli vám stačí notebook za čtyři tisíce, nebo sháníte výkonnější stroj. Klidně si nechte poradit, mrkněte na https://www.malicomputer.cz/ a kontaktujte prodejce. Společně vyberete notebook, který naplní vaše představy za mnohem nižší cenu, než byste zaplatili za nový. O záruku přitom nepřicházíte, repasované počítače kupujete s roční zárukou.