Rekuperace vzduchu vám zdravě vyvětrá byt

Rekuperaci máme spojenou s nízkonákladovými či s pasivními domy. Ale rozhodně nepatří jen tam. V jakémkoliv domě dovede zcela zásadně zlepšit ovzduší a zajistit řízené větrání. Věděli jste, že v našich domovech dýcháme mnohem horší vzduch než venku?

Dýchat čistý vzduch je vedle dostatku pohybu a zdravého stravovaní jedním ze třech pilířů zdraví. Mnohdy se zavíráme v našich domovech před znečištěným vzduchem a neuvědomujeme si, že doma dýcháme vzduch mnohem nezdravější. Vždyť podle odborníků zde vdechujeme až osmkrát více škodlivin než ve venkovním prostředí. Řešením je vhodná rekuperace vzduchu.

Ozdravte své bydlení

Velkým problémem dneška je tzv. syndrom nezdravých budov. V uzavřených a špatně větraných prostorách vznikají plísně. Jakmile naše bydlení zaizolujeme těsnícími okny, rychle se začne tvořit. Podobné problémy řešíme rovněž s alergeny. Ty se nám do bytu dostávají z oblečení i při běžném větrání. Stejně tak nám v bytě mohou zůstávat bakterie a viry. Typicky českým problémem je radon. V suterénních bytech a v přízemních rodinných domcích bez správně odizolovaného podloží vdechujeme radon. Jeho nebezpečí pro lidský organismus bylo prokázáno a v České republice máme tu smůlu, že ležíme na radonovém podloží.

S rekuperací se žije zdravěji

Všechny tyto problémy umí eliminovat rekuperační jednotky. A nejen to. Díky rekuperaci šetříme energii. Oproti větrání za pomoci oken či dveří ušetříme 60 až 70 % nákladů na energie. Proto se investice do rekuperačních jednotek rychle vrací. Největším benefitem je rekuperace pro naše zdraví. Rekuperace do bytu přivádí čerstvý vzduch. Ne však studený. Naopak. Vzduch v interiéru udržuje konstantní, podle nastavení teploty.

V interiéru má inteligentní rekuperační jednotka, jakou je rekuperace Aldes, schopnost udržovat správnou teplotu a vlhkost, aby nedocházelo k množení bakterií či plísní. Umí dokonce i odvětrávat radon a poslouží tak místo pracné, nákladné a mnohdy nedostatečné protiradonové izolaci. Rekuperační jednotky rovněž účinně odfiltrují pyly a jiné alergeny.