Automotive byznys na Kypru kvete. Přitahuje tak nevídanou investiční příležitost

Současná situace opět ukázala, že pokud se chce člověk někam dostat, auto je ta nejlepší volba. Aerolinky omezují letecké spoje a hromadná doprava představuje určité riziko. Navíc, tam kde není hromadná dopravní infrastruktura spolehlivá, tam je zkrátka osobní vozidlo nutností – například na Kypru, kde operuje naše sesterská společnost. Netřeba proto říkat, že automotive byznysu se daří i v nesnadných časech, kdy se jiné segmenty podnikání nacházejí na okraji propasti. Profitující Ta Meri Group je toho důkazem a otevírá tak výbornou možnost pro investory.

Nominální hodnota majetku společnosti neustále narůstá. Zatímco na konci dubna 2020 představovala 3,5 milionu euro, o tři měsíce později stoupla na 4,5 milionu euro. Celkově financovala Ta Meri Group 176 vozidel (k 30.9. 2020), z toho je 33 % luxusních aut. Jde například o vozy značky  Bentley, Ferrari, Porsche, Mercedes či BMW. Ty společnost zajišťuje skrze svou dceřinou firmu Luxury Cars club & financing. Průměrná hodnota financovaného vozu je 36 tisíc eur. Byznys ohledně retailových leasingů pro korporátní klientelu zajišťuje rebrandovaná dceřiná společnost ROVI RENT A CAR.

Díky této diverzifikaci je společnost schopná uchopit trh s leasingem komplexně a zároveň poskytnout kvalitní servis všem svým klientům. Na Kypru do vzniku Ta Meri Group prakticky neexistovala společnost, která by se financováním vozidel v takové podobě zabývala. Zároveň však po takové službě byla poptávka – pro plnohodnotný život člověk potřebuje i auto. Díky tomu má společnost dominantní postavení na trhu. Celkově má společnost na ostrově zasmluvněných deset automobilových dealerů.

Černá čísla Ta Meri Group jsou uspokojivým indikátorem i pro české investory, kteří mají skrze fond kvalifikovaných investorů r2p Invest SICAV možnost zhodnocení volného kapitálu až 8,4 % p.a..

Ta Meri Group je mezinárodní tým finančních odborníků s 10letou zkušeností s financováním automobilů. Financují nákup nových i ojetých luxusních vozů (s cenou od 60 do 450 tisíc eur) a běžných vozů od partnerských prodejců automobilů. Společnost je v majetku investičního fondu r2p invest SICAV a.s., jehož zakladatelem je společnost Snapcore.