Vlastnit zlato je opět sázkou na jistotu

Investice do zlata se vyplatí

Nejistá doba nahrává jistým investicím – tou je již dlouhodobě zlato. To je i odpovědí na otázku, do čeho v dnešní nejisté době investovat.

Investovat do zlata se nemusí bát ani naprostí laici

Těžko dnes najdete někoho, kdo by si nepovšiml, že peníze, které má uloženy v bance, mu nevydělávají, dokonce ani nezůstávají ve stejné hodnotě. Naopak, s takto pasivně ležícími penězi chudneme. Řešením je investování, jenomže tradiční jistoty se s pandemickou situací zhroutily a velké změny nás ještě čekají. Za rizikové se pokládá už i investování do nemovitostí, jejichž cena navíc pořád roste, otázkou je, jestli jde pořád o ceny odpovídající realitě, nebo o snahu svést se na dříve hlásaných poučkách, že právě investice do nemovitostí jsou největší jistotou. Podle finančních odborníků to však už neplatí a za jistotu je považováno zlato.

Zbohatnout by chtěl každý, ale k tomu se v dnešní době hodí spíše sázet Sazku, než riskovat na burze. Zejména pro malé investory, tedy zcela běžné občany, je důležité najít formu, jak si uchovat hodnotu vydělaných penězInvestiční zlato nabízí řešení.

Co znamená investovat do zlata?

Investiční zlato má svoji specifickou podobu a nelze jej zaměňovat s akciemi zlato těžících firem, se surovým zlatem, se zlatými šperky, ani s uměleckými numismatickými mincemi. Má podobu zlatých investičních slitků a zlatých investičních mincí. Žádná česká mincovna je však nevyrábí. Je proto důležité najít kvalitního dodavatele, který nabízí investiční zlato od zahraničních rafinerií. Takovým je prodejna v pražském Obecním domě. Ta vlastní i e-shop Zlate-mince.cz. Rozhodně se nemusíte bát investiční zlato nakoupit ani online. Je to dnes zcela běžné a zlato vám dojde bezpečně, jako pojištěná poštovní zásilka.

Výhody investování do zlata jsou nesporné

Cena zlata roste a podle odborníků se hned tak nezastaví. Investiční zlato je navíc osvobozenou od DPH, takže jej nakupujeme levněji. Na rozdíl od investičního stříbra, platiny i diamantů. Vlastnit zlato znamená vlastnit fyzicky majetek.