Víme, kde sehnat a koupit kvalitní zdravotnické pomůcky

Zdravotnické pomůcky pomáhají zkvalitňovat život při nemoci či určitém zdravotním omezení. Aby však mohly správně fungovat, je nesmírně důležité zvolit vhodné a dostatečně kvalitní řešení. Dobrou zprávou je, že nemusíte nikam chodit, protože všechno podstatné vyřešíte z pohodlí domova. Nákup zdravotnických pomůcek můžete provést na specializovaném internetovém obchodě. A přesně s tím vám pomůže následující článek.

Invalidní vozíky

Jednou z velkých položek při závažných problémech s pohybovým aparátem je invalidní vozík. Jeho pořizovací cena je poměrně vysoká, takže je potřeba vybrat odpovídající model. Invalidní vozíky přitom mohou mít celou řadu praktických funkcí pro usnadnění pohybu a života s pohybovým omezením. Kromě klasických mechanických modelů existují i elektrické vozíky, které umožňují rychlejší jízdu s minimální námahou.

Chodítka jako bezpečná opora

Hlavně u starších lidí se s přibývajícím věkem objevují problémy s chůzí. Organismus totiž stárne, což se mimo jiné projevuje i na pohybovém aparátu. A protože je nutné se maximálně chránit proti případným zlomeninám způsobeným pádem, existují speciální chodítka. Ta jsou navržená jako bezpečná opora pro chůzi v nenáročném terénu.

Zjistěte si, na co vám přispěje pojišťovna

Na mnoho zdravotnických pomůcek se vztahuje pomoc od pojišťovny. Dopředu si proto zjistěte, na co všechno máte nárok. Záleží na tom, u jaké pojišťovny jste registrovaní i jaké omezení vás trápí. Kromě samotných pomůcek je vhodné využít i příležitosti lázní nebo příspěvku na rehabilitace. V rámci finanční pomoci je možné požádat také o invalidní důchod v různém stupni. O svých možnostech se pobavte s ošetřujícím lékařem případně s pracovníky v sociálních službách. Omezení pohyblivosti totiž značně omezuje výběr vhodných pracovních pozic.