Je hodně důvodů, proč si koupit chytrý telefon

Bez mobilního telefonu dnes nemůže fungovat skoro nikdo. Pevné linky jsou totiž alespoň v domácnostech už dávnou minulostí.

Nicméně není telefon jako telefon. V současnosti patří mezi nejpopulárnější verze takzvané smartphony. Ty jsou sice obecně dražší než tlačítkové modely, na druhou stranu toho nabízejí o dost více.

Fotoaparát

Kdo si rád fotí krajinky, situace nebo jen jídlo, aby se pak mohl pochlubit na sociálních sítích, bude potřebovat pořádný foťák. A ten je dnes již nedílnou součástí chytrých mobilních telefonů.

Ano, je možné namítnou, že i tlačítkové verze fotoaparáty mají, nicméně nejde o nic extra. V naprosté většině případů disponují pouze nízkým rozlišením a neposkytují ani žádné další případné úpravy obrazu.

Kdo to myslí s focením skrze mobil alespoň trochu vážně, ten si pořídí smartphone. Ideálně pak nějaký dražší kus. Levnější modely totiž také nemývají fotoaparát na kdovíjak vysoké úrovni, i když oproti tlačítkovým mobilům jde pořád o docela výrazně vyšší kvalitu.

Užitečné aplikace

S pomocí smartphonů lze provádět mnohem více věcí než pouze fotit, potažmo volat. Je snadné s jejich pomocí například skenovat QR kódy, zapisovat si do tabulky svůj krevní tlak nebo uběhnuté kilometry. Stačí si jen stáhnout adekvátní aplikaci.

Některé jsou k dispozici zdarma, za jiné je potřeba si připlatit. Takových však zase tolik není a v naprosté většině případů ku placené appce existuje nějaká bezplatná alternativa.

Internet

Na chytrém mobilu je možné surfovat po internetu víceméně stejně jako na počítači. Stačí mít jen dostatečně rychlé připojení. To už dnes není žádný problém, jelikož každá hospoda, knihovna či úřad má WI-FI, skrze kterou je možné se do celosvětové sítě dostat.

A když nejde chytit signál, stačí použít data. Sice tímto způsobem už člověk nesurfuje zdarma, na druhou stranu, když je potřeba kvapem zjistit, kdy jede vlak nebo autobus, tak se dá těch pár korun oželet. Důležité je, že tato možnost existuje.