Víte, jak se vyrábí kratom?

Kratom, jehož oficiální název je mitragyna speciosa, pochází z jihovýchodní Asie, především pak z Thajska, Malajsie a Indonésie. Kratom se stálezelenými listy patří podobně jako kávovník do čeledi mořenovitých. V následujících řádcích vám prozradíme informace o moderní výrobě.

V první řadě se zaměříme na to, jaké má kratom účinky. Vzhledem k tomu, že není v České republice schválen jako potravina či doplněk stravy, není oficiálně určen ani ke konzumaci. Nicméně existují vědecké studie, podle nichž by se mohl kratom v budoucnosti používat pro léčbu závislostí i mentálních poruch.

Výroba kratomu

Kratom prodávaný renomovanými prodejci, jako je Kratom World, prochází přísným procesem výroby a kontroly kvality.

Listy pochází ze stromů rostoucích v Západním Kalimantanu, což je jedna z provincií Indonésie. Listy je nezbytné posbírat ve správný čas, aby obsahovaly vysoké množství alkaloidů. Všechny sesbírané listy se potom suší, přičemž proces sušení se odlišuje od toho, jestli se má jednat o kratom bílý, zelený, nebo červený.

Procesy sušení a fermentace

Kratom se zelenými žilkami se obvykle suší venku na přímém slunečním světle, i když někdy pěstitelé přinesou zelený kratom na hodinu či dvě také do vnitřních prostor.

Bílý kratom se vyrábí zase sušením listů s červenými žilkami v místnosti po dobu dvou dnů, poté se listy vynesou na hodinu ven, aby se dosušily na přímém slunečním světle.

Červený kratom vzniká tak, že se listy suší na přímém slunečním světle či pod ultrafialovým světlem. Poté nastává proces fermentace, při níž pěstitelé ukládají listy do sáčků v uzavřených prostorách. Fermentační metody trvají dva až pět dní v závislosti na tom, jakých výsledků chcete dosáhnout. Čím delší je fermentace, tím tmavší je prášek.

Kratom World je e-shop, který je na českém trhu už více než rok, a tak má tisíce spokojených zákazníků. Své produkty vám dokáže dodat do jednoho až dvou pracovních dnů.