Typy gravírování: Který způsob je nejluxusnější?

Gravírování patří mezi zajímavé způsoby, jak vdechnout materiálu život. Stačí jen několik chvil a z kousku kovu, plastu, skla nebo kamene vznikne umělecké dílo.

Je několik způsobů, jak z hrubého kousku materiálu udělat doslova umělecké dílo. A gravírování je jedním z nich. Do dřeva, kovu nebo skla si můžete nechat vyrýt svoje iniciály, důležitá data narození nebo další pro vás důležité informace. Pokud vás tato metoda zaujala, ukážeme vám, jakými způsoby je možné vybrané materiály opracovat.

Ruční rytí

Nejstarší a zároveň nejcennější postup z našeho výběru. Ruční rytí má svou tradici. Každý kousek, který projde pod rukama rytce, je jedinečný. Jak určitě víte, člověk není tak přesný jako stroj. Na druhou stranu ale umí materiálu vtisknout unikátní tvář. Pokud tedy chcete něco fantastického, sáhněte po ručním gravírování.

Strojové gravírování

Tento způsob je svým způsobem podobný ručnímu gravírování. Stále závisí především na člověku, jak daný výrobek bude vypadat. Stroj je ale mnohem přesnější a relativně jednoduše se s ním pracuje. Při tomto procesu ale vzniká tření, které zahřívá produkt. Pokud to pracovník přežene, může dojít až k nenávratnému poškození původnímu výrobku. Obzvlášť náchylný vůči poškození je plast, sklo nebo křehké drahokamy.

Laserové gravírování

Základ pro laserové gravírování je pochopitelně laser. Zaměřený paprsek vytvoří vysokou teplotu a postupně odpařuje materiál, kterého se dotkne. Laserové gravírování disponuje vysokou rychlostí a dá se použít na téměř jakýkoliv materiál. Nemusíte se bát sáhnout po dřevu, kovech, kameni či kůži – laser si poradí s čímkoliv. K prohloubení gravírovaného nápisu stačí jednou či víckrát přejet přes už vytvořený nápis.