Na cyklistiku potřebujete více než jen cyklistické oblečení

Češi jsou vyhlášeným národem cyklistů. Naše země je pro cyklistiku jako dělaná, cyklostezky přibývají a krásné jsou také různé singletracky a trasy v terénu. Chtěli byste je vyzkoušet? V tom případě potřebujete také dobré vybavení. S ním bude jízda na kole mnohem příjemnější a hlavně bezpečnější.

Základem je samozřejmě dobré kolo. Pod slovem dobré si nepředstavujte drahé. Celoodpružené kolo je lepší do terénu, ovšem rozhodně ne nutné. Zaměřte se spíš na to, aby vaše kolo bylo dobře seřízené, fungovaly mu brzdy apod.

Cyklistické oblečení pro parádu i vaše pohodlí

Jako druhou věc většina lidí řeší cyklistické oblečení. Pořizují si slušivé cyklistické kraťasy s vložkou nebo celý dres na kolo. Není to jen věc parády, ale také pohodlí. Cyklistické oblečení nikde netlačí a nekouše, výborně saje a odvádí pot, je příjemné na kůži. Pokud budete jezdit častěji, investujte do něj. Kvalitní oděv vám vydrží dlouho.

Nejdůležitější jsou bezpečnostní prvky

Ještě více než na oblečení byste ovšem měli dbát na prvky, které zajistí vaše bezpečí. V prvé řadě je to pochopitelně helma, pro případ pádu pak třeba i rukavice na kolo, jež zachrání dlaně před odřením. Jestliže jezdíte pouze po silnici či cyklostezkách, tohle vám vystačí. Při jízdě v terénu je dobré uvažovat i nad chráničem páteře.

Chránič páteře zabudovaný v batohu

S unikátním řešením přišli tvůrci českých singltreků ve svém e-shopu eshop.singltrek.cz. Prodávají totiž batoh na kolo, jenž má chránič páteře již integrovaný. Na první pohled to není vidět, a když budete chtít, můžete chránič vyndat a používat batoh i bez něj. Kromě toho jsou jejich unikátní batohy modulární, to znamená, že si je poskládáte přesně podle svých představ. Stačí jen dokoupit kapsu patřičné velikosti, jakou si přejete.