Stará dobrá košile

Pánská košile jako nedílná součást oděvu prošla za dobu své historie nevelkými proměnami. Pár perliček o tomto velmi dobře nositelném kousku by se určitě našlo. Za prvé byla košile téměř do 18. století považována za součást spodního prádla, a proto ji pánové nosili pod ostatním oděvem nikoliv na obdiv, jak je tomu dnes. Za druhé, základní barvou tohoto kusu šatstva byla dlouhou dobu bílá barva. Podle toho se posuzovaly majetkové poměry pánů.

Čím bělejší košile, tím movitější ženich. Ne každý měl na to, aby si neustále dokupoval nové a nové neposkvrněné kousky, nebo aby využíval služby tamních prádelen. Nebylo by špatné i dnes takto jednoduchým způsobem rozpoznat, kolik si kdo vydělá, zejména by to jistě ocenily ziskuchtivé dámy tzv. zlatokopky. Za třetí, zásadní desing a střih se u pánských košil v podstatě od první světové války takřka nezměnil. Což vypovídá o nadčasovosti tohoto kusu oblečení.

Nejenže je košile velmi dobře nositelná, ale dá se nadmíru výhodně kombinovat s ostatním oblečením. Ať již formálním či neformálním. Bude dobře vypadat k džínům i společenským kalhotám, zde volte společenské pánské košile.

Košile se dá se nosit spolu s krátkými kalhotami a v neposlední řadě využívají pohodlnosti tohoto kousku častokrát i ženy. Na jaře a v létě unosíte, pánové, pánské košile s krátkým rukávem, jejichž materiál je přizpůsoben podmínkám, jež v tomto období panují. Jsou vyrobeny ze vzdušných, savých, lehkých látek. Naopak na podzim a v zimě se budou hodit pánské košile s dlouhým rukávem, které hlavně zahřejí. Pokud zatím nevlastníte ani jeden takový kousek, nebo byste si jen rádi doplnili svou šatní skříň, neváhejte a směle se pusťte do nákupů. S námi do jistě zvládnete.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář