Skandinávie jako nový trend pro dovolené

Zatímco dříve většina lidí cestovala na jih, tak v současnosti čím dál tím více Čechů hledá ten správný relax na opačné straně Evropy. Pravděpodobně nás už přestalo bavit klasické válení se na pláži a přejídání se s all inclusive. Přišel čas na aktivnější dovolenou, prožít různá dobrodružství a vracet se s haldou vzpomínek! A to vám krásy Skandinávie umožní.

Krásy Skandinávie

Skandinávie nabízí nepřeberné množství výletů, zvlášť pokud jste fanoušci do procházení. Příroda je zde opravdu nepřekonatelná, dokonce si ve Švédsku na ní potrpí natolik, že v Laponsku zažijete pravou divočinu netknutou civilizací. Jedná se o jednu z posledních ukázek v Evropě. V případě, že máte slabost pro vodní úkazy, tak se těšte na neuvěřitelné scenérie s vodopády. A že jich tu není málo. Některé mají volný pád až půl kilometru a ty nejvyšší dokonce i přes 700 metrů. Není tedy divu, že na seznamu nejhezčích vodopádů na celém světě najdete těch skandinávských hned několik. Charakteristickým znakem Skandinávie a především Norska jsou fjordy. Toto slovíčko zdomácnělo po celém světě. Jedná se o mořský záliv, který je úzký, hluboký a dlouhý, ohraničený strmými úbočími. Určitě si alespoň jednou výlet na fjordy udělejte.

Pozor, vyplouváme!

Stejná doprava, kterou si prohlédnete fjordy, se používá i po celé Skandinávii. A tou jsou trajekty. Lidé si je oblíbili kvůli skutečně nadměrnému množství řek, jezer, fjordů apod. Takže nejen že si plnými doušky můžete pozvolna užít krajiny z úplně jiného úhlu pohledu, ale také to podstatně urychlí a zjednoduší cestování.

Trajektem přímo do Skandinávie

Je to zároveň i velmi oblíbený způsob, jak se do Skandinávie dostanete z Evropy. Většina trajektů odjíždí z Německa, Ruska, Polska, Dánska a pobaltské oblasti. Vždy minimálně jednou za den trajekt vyráží. Hlavně řidiči ocení, že si během plavby odpočinou od řízení a naberou nové síly. Na lodi se občerstvíte v restauraci, dámy si rády projdou obchody. Nezapomeňte strávit i nějaký čas kocháním se přírodou. Krajina vás přes den přivítá do této oblasti tak, jak se patří. V noci si zase můžete užít tajemnou plavbu ve tmě. Využijte příležitost si dát šlofíka, místo v kajutě je samozřejmostí. Zkuste si výlety naplánovat tak, abyste si vyzkoušeli jízdu v obou případech, protože každá je něčím jiným unikátní.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář