Signosoft je nejoblíbenějším nástrojem pro elektronické podpisy

Čeští vývojáři jsou velmi šikovní, právě na našem trhu vznikla řada řešení, která se používají ve velkém. Příkladem je Signosoft, platforma pro elektronické podpisy. Používá se v řadě firem a v blízké době si pravděpodobně najde cestu také do českých domácností a menších společností.

Spousta lidí ještě stále nemá ponětí o tom, jak vlastně vytvořit elektronický podpis. Brzy však půjde o naprosto nezbytnou dovednost, protože množství dokumentů, jež uchováváme v papírové podobě, citelně klesá. Je to dobrá zpráva pro peněženku i přírodu. Výhodou je také rychlost a flexibilita. Na https://www.signosoft.cz/ podepíšete dokument online za pár vteřin a díky ukládání v cloudu si ho tam vždycky můžete dohledat.

Nejpoužívanější platforma pro bezpečné elektronické podpisy

Signosoft je největší českou platformou pro elektronické podpisy, na trhu si drží 80% podíl a brzy by to mohlo být i více. Je postavena na desetiletých zkušenostech a letech vývoje. V současnosti se dá používat online, na PC, Macu, iOS i Androidu. Použití je doopravdy jednoduché a univerzální.

Do Signosoft si prostě nahrajete dokument a vyžádáte si na něj podpisy, klidně několik, platí se totiž na dokument, nikoliv za počet podpisů. Na výběr jsou konkrétně dva typy podpisů:

Digitální podpis: Elektronický certifikát šifrovaný do dokumentu s vysokou odolností vůči manipulaci. Jde o nejbezpečnější možnost.

Ručně psaný podpis: Napíšete ho pomocí prstu, stylusu či tabletové podložky. Signosoft zachytí rychlost, tlak, počet zdvihů, načasování a tvar podpisu, takže je jen velmi těžko napodobitelný.

Signosoft do každé domácnosti

Aktuálně Signosoft používají zejména firmy, nicméně v brzké době vyjde osekaná varianta zcela zdarma, která je dělaná hlavně pro domácnosti a menší společnosti. Prozatím je možné se registrovat na https://www.signosoft.cz/ a platformu si vyzkoušet. Nabízí podepsání prvních pěti dokumentů zdarma, což je na zkoušku dostatečně.