Nenechte své prostředky ztratit hodnotu, investujte do zlatých mincí!

Protože během následujících let nepříjemně poroste inflace, je na čase si rozmyslet, kam uložit své volné finance. Máte-li naspořeno alespoň několik tisíc, které nebudete v budoucnu na nic potřebovat, pak byste měli vážně uvažovat o investování do zlatých minci nebo slitků. Vzhledem k tomu, že hodnota peněz na bankovních účtech i v oběhu bude klesat, je zlato jednou z nejvýhodnějších alternativ, kam vložit naspořené prostředky.

Kdo si může investiční mince dovolit

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Udělejte si průzkum trhu

Cena zlata se odvíjí od mnoha faktorů, jako jsou události ve světě, inflace nebo vývoj kurzu amerického dolaru. Pakliže se rozhodnete uložit své prostředky do investičního zlata, měli byste nejprve udělat průzkum trhu a zjistit, který distributor má nastavené nejvýhodnější ceny. V České republice se nevyskytuje žádný výrobce zlatých cihel, proto bude cena tohoto artiklu trochu jiná, než je tomu v případě pamětních mincí. Nachází se zde však poměrně dost distributorů, kteří si vzájemně konkurují, a z toho důvodu se u jednotlivých prodejců mohou ceny investičního zlata lišit.