Rusňákova síť lékáren Na zdraví poskytuje zdarma poradenství na zajímavá témata

Skupina DRFG vedená Davidem Rusňákem, zaměřená na fondy a dluhopisy, založila vlastní lékárenskou síť s názvem Na zdraví. Hlavním strůjcem tohoto vzniku je Rudolf Matějka, který v DRFG Medical zúročil mnoholeté zkušenosti z lékárenského prostředí. Již v devadesátých letech rozjel plně fungující software pro lékárny Mediox. Firmu v roce 2003 prodal německému koncernu PHOENIX lékárenský velkoobchod, kde setrval až do roku 2013. „Po seznámení s Davidem Rusňákem jsem neváhal přestoupit do DRFG a začal budovat divizi s vlastní lékárenskou sítí. V Davidovi jsem našel partnera, který je pro mě ohromnou autoritou,“ říká Rudolf Matějka.

DRFG v současné době vlastní 15 lékáren v České republice. Konkrétně jde o: Sokolov, Louny, Kamenice nad Lipou, Moravskou Třebovou, Městečko Trnávka, Brno, Uničov, Troubelice, Ostravu Porubu, Prahu, Litoměřice a Kladno. Ambiciózním cílem skupiny DRFG je obstát na trhu a zaujmout třetí pozici na v lékárenském odvětví. DRFG by ráda nabídla své služby všude, kde je o ně zájem. Vyjednávaní však bývají zdlouhavá a vše záleží na připravenosti prodávajícího. Doplňuje David Rusňák.

Specializace na samoobslužný prodej

Hlavním konceptem sítě Na zdraví je orientace na samoobslužný prodej. Tudíž DRFG vyhledává ty prostory, které poskytují velkou prodejní plochu v kvalitní lokalitě. „Situace na trhu je taková, že pacienti se přiklánějí k samoléčbě, protože nechtějí jít k lékaři s banálním onemocněním a raději se doma sami vypotí v posteli. Zákazníci si o přípravcích informace zjišťují, podle toho si chtějí také sami vybrat,“ říká Rudolf Matějka.

Konkurenční výhoda Rusňákovy sítě

Lékárny se mezi sebou liší silou provozovatele a množstvím léků, které drží skladem. „Skladování léků je náročné na finance, a tak se malí lékárníci raději nechají zavážet několikrát týdně. Tím se vyhýbají i následkům častých změn v cenách. Buď by kvůli zlevňování museli prodat naskladněné léky se ztrátou, nebo by museli mít velmi dobré vztahy s prodejcem, aby jim cenu kompenzoval,“ potvrzuje Rudolf Matějka. Často pak pacienti čelí situaci, kdy si musí léky objednat na pozdější hodinu. Ti ale nestojí o to opět vylézat z postele a znovu běžet do lékárny.

Další z konkurenčních výhod DRFG poskytuje konzultační služby, největší zájem je o informace týkající se redukce hmotnosti. V lékárnách, které disponují větší místnosti DRFG pořádá semináře na dané téma. Zkušení lékaři zdarma poskytují poradenství na téma: Léčba chronické bolesti, poruchy spánku, problémy s trávením atd. „Konzultace jsou nekomerční a během nich nenabízíme žádné produkty. Cílem je informovat veřejnost a vzdělávat v oblasti prevence, která šetří její peněženky a ve finále i státní kasu. O tyto semináře je ohromný zájem a poptávka značně převyšuje kapacitu školicích místností. To nám potvrzuje správnost rozhodnutí, které jsme v teto oblasti učinili,“ uzavírá Rudolf Matějka.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář