Pojištění prodloužené záruky? Žádný problém

Pamatujete si dobu, kdy běžná elektronika, jako je například automatická pračka nebo lednice, fungovala bez problému i několik let po záruce? Tato doba je pryč. Stále se setkáváme s kratší a kratší životností výrobků. Ta již stěží přesahuje nutnou záruční dobu. Co je však možné udělat, abyste měli jistotu, že si elektroniku nekupujete pouze na dva roky, ale že se jedná skutečně o dlouhodobou investici?

Představte si například modelovou situaci. Uvědomujete si, že vaše TV již není tak SMART, jako byste si představovali. Spolupráce s internetovými aplikacemi vázne. Vše se seká a obraz není také nejlepší. Rozhodnete se tedy pro koupi nové Smart TV. Když novou televizi přivezete domů, s nadšením vše vybalíte, zapojíte a užijete si první chvilky nerušené zábavy. Čas plyne dál. Standardní záruční doba uplyne a přichází vabank. Vydrží vaše televize dalších několik let nebo se už za měsíc porouchá? Na tuto otázku nedokáže nikdo s jistotou odpovědět. Jistotu však můžete získat tím, že využijete pojištění majetku. To vám zaručí záruční servis i po uplynutí záruční doby.

Konkrétně se jedná o pojištění prodloužené záruky. Toto pojištění vám umožní významným způsobem omezit risk a ujasnit si, kdy bude nutná výměna přístroje. U levnějších elektrospotřebičů není pojištění nutné. Pokud však chcete mít jistotu, že váš rozpočet nebude žádný měsíc napnutý anebo že porucha životně důležitého zařízení nepřijde v tu nejnevhodnější chvíli, pomůže vám s tím pojištění. Základní záruku, která je od obchodníka 36 měsíců lze tak prodloužit až do pěti roku. Díky tomu je možné ušetřit na nový spotřebič nebo využít při opakované poruše vyplacené pojistné plnění k nákupu nového.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář