Pro lepší kondici stačí sportovat celkem hodinu týdně

Někomu se stal běh drogou, jinému nordic walking, bruslení, jízda na kole, cvičení v posilovně zas dalšímu. O zdravotně prospěšném významu jakékoliv sportovní aktivity nemá cenu sáhodlouze mluvit. Podstatné je vyplavování adrenalinu a toxických látek z těla, které jsou nahrazovány pocitem štěstí, jejž přináší nejen serotonin. Upravení srdečního tepu, krevního oběhu, zvýšení imunity, snížení váhy ve smyslu úbytku tukové hmoty – to jsou ta nejdůležitější pozitiva, která sport přináší.

Sportem ku zdraví!

Sportování není třeba se věnovat na vrcholové úrovni, stačí občasná, zato pravidelná fyzická aktivita. Lékaři říkají, že znatelné změny na těle poznají lidé, kteří se alespoň dvakrát týdně hýbou půl hodiny tak, že se zpotí. Může to být hraním nohejbalu na přátelském utkání mezi kolegy z práce, nebo při badmintonu na plovárně, při ping pongu v oblíbené restauraci. Při jakémkoliv druhu sportu platí několik zásad, které nám jednak pohyb zpříjemní, a zároveň jej posunou do pozitivního působení na náš organismus.

Důležitou součástí pohybových aktivit je pravidelný přísun tekutin a energetických potravin

Nejdůležitější zásadou je příjem nesladkých tekutin, ideálně čisté vody. Tekutiny se mají pít postupně během fyzické aktivity. Nemyslete si, že budete při běhání trpět žízní, kterou v cíli uhasíte litrem studené vody. Také na přísun kalorických, zdravých jídel by se mělo myslet. Energetické tyčinky, ovoce, zelenina jsou ideálním zdrojem podstatné energie. Vrcholoví sportovci si po výkonech dopřávají porci salátu, zajídají se kuřecím masem, dopřávají si i pečivo se sýrem a podobně. A to je také správně. Tělo si po maximálním výkonu zaslouží vydatnou odměnu.

Nezapomeňte na funkční sportovní oblečení

K dalším důležitým bodům, díky nimž bude pohyb veselejší, patří i jakostní sportovní vybavení, oblečení a obuv. Zapomeňte na „no name“ oděvy z tržnice. Chcete-li podpořit českého výrobce, pak zkuste značku Kilpi. Významný tuzemský výrobce Kilpi se zaměřuje na lehké, pevné a odolné bundy, funkční trička pro běhání a jiné sporty – cyklistiku, běžnou i vysokohorskou turistiku. Běžecké oblečení se vyrábí pro ženy i pro muže. Sortiment nově zahrnuje outdoorové a turistické batohy, sportovní tašky, sportovní i trekingovou obuv.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář