Procházíte složitým životním obdobím? Nestyďte se požádat o pomoc 

Psychologové a další odborná veřejnost radí lidem, kteří procházejí složitým životním obdobím, aby se se svými těžkostmi nebáli svěřit specialistům – lékařům, kteří jim s překonáním závažných psychických stavů pomůžou. Rozvody, úmrtí v rodině, ztráta zaměstnání i problémy s dospívajícími dětmi jsou stavy, jež po určité době odezní a s postupem času se s nimi člověk lépe vyrovnává. Nejhorší dobu, která u jednotlivců trvá několik měsíců až let, je třeba vydržet právě s pomocí rad odborníků.

Nespavost, nechutenství, ztráta životní energie jsou průvodní stavy stresového údobí

Někdo je natolik silná osobnost s pevným charakterem, že mu stačí několik posezení s nejbližším přítelem či členem rodiny a dovede se s nastalou nepříjemnou situací poprat sám. Většina lidí je však natolik „rozhozená“, že kvůli těžkostem není schopna soustředění se na práci, na řízení automobilu, ztrácí chuť k jídlu (nebo se naopak nadměrně přejídá), sáhne k takzvaným podpůrným prostředům – alkoholu nebo návykovým látkám, vrací se k nikotinismu.

Včasným řešením duševního neklidu se vyhnete problémům s psychikou v budoucnu

Dalšími nepříjemnými průvodci stresových stavů vedle nechutenství a absolutní ztráty energie jsou nekvalitní spánek, špatné usínání, časté buzení se, horečnaté stavy, dušnost. V nejhorším případě vlivem ztracené životní síly dochází k neschopnosti vůbec vstát z postele. Stresové až depresivní stavy, k nimž logicky dochází kvůli nastalým problémům, mohou bez pomoci odborníků bohužel zapříčinit velké psychické těžkosti do budoucna.

Není třeba sahat po farmakologických prostředcích, pomáhá i příroda

Proto psychologové radí lidem procházejícím stresovým obdobím, aby se nestyděli požádat o pomoc lékaře. Nedostatek serotoninu během těžkých údobí se může totiž v budoucnu projevit i neschopností organismu si hormony štěstí začít znovu produkovat. Z člověka, jenž se „vykřeše“ z potíží, by se v budoucnu mohla stát zapšklá osoba bez citu, bez schopnosti dávat a přijímat lásku. Není třeba sahat hned po farmaceutických přípravcích pro navrácení psychiky do normálu. Existují i doplňky stravy na přírodní bázi, jež podpoří návrat psýché do ideálnějších stavů a nastalí duševní rovnováhu, stejně jako vitaminy, které dodají tělu potřebnou energii.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář