Rusňákova DRFG založila vlastní nadaci

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka, zaměřená na fondy a dluhopisy, se již od počátku své existence snaží pomáhat v různých oblastech. Je patronem četných sociálních, kulturních a sportovních projektů. A zhruba před rokem nastal čas všechny tyto různorodé činnosti sloučit. Vznikla tak Nadace DRFG, kterou primárně řídí a spravuje výkonný ředitel Nadace DRFG David Macek.

Skupina DRFG není jen institucí, které jde o maximální profit. DRFG je také velký patriot vůči svému lokálnímu regionu. „Sešel jsem se také se zakladatelem DRFG Davidem Rusňákem. Oba jsme si po několikátém setkání uvědomili, že jeho investiční skupina pomáhá regionu v řadě oblastí, ale nemá na rozdíl od jiných skupin svoji nadaci, která by podporu dělala systematicky, zastřešovala ji a byla tak trochu ambasadorem celé skupiny“, říká David Macek.

Nadace DRFG

Nadace DRFG je nastavena univerzálně tak, aby bylo možné se svobodně rozhodnout, jaký projekt bude podporován. Jasnou volbou se stal festival Meeting Brno, inspirován italským festivalem přátelství mezi národy Meetingem Rimini, které se David Macek osobně zúčastnil. Dalším zajímavým projektem byla podpora finanční gramotnosti mládeže. Zejména z rozvrácených rodin. „Na obě tyto záležitosti můžeme však nabízet více než jenom peníze. Trendem v nadačních činnostech je třeba i pomoc vlastními kompetencemi. „My samozřejmě chceme, aby nadace nezištně přinášela radost, ale aby také byla mezinárodně ukotvena třeba v European Venture Philanthropy Association, která sdružuje prestižní nadace velkých společností, jako jsou německé finanční domy, Ikea, automobilky či třeba lichtenštejnská knížecí banka“, míní výkonný ředitel Nadace DRFG.

Davida Macka velmi ohromilo, jak někteří zaměstnanci začali spontánně finančně přispívat na konto Nadace. Sami spolupořadatelé festivalu Meeting Brno byli úžasle překvapení, když se dozvěděli, že velkou část financí věnovali právě zaměstnanci DRFG.

Nadace podporuje různorodé projekty

Po Meetingu Brno se Nadaci DRFG podařilo zorganizovat další zajímavé projekty, mimojiné Rok smíření s nezapomenutelnou Poutí z Pohořelic na Mendlovo náměstí. Díky Meetingu Riminu se David Macek objevil po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a řadě celosvětově významných osobností. „Italští přátelé spolu s Rhein-Meetingem Köln nás pozvali ke společnému evropskému projektu, navázali jsme partnerství se skvěle obsazovaným New York Encounter i s organizátory meetingů/encounterů v Barceloně, Madridu, Londýně a Lisabonu. V březnu pak mezinárodní časopis Tracce zařadil Meeting Brno po boku komunity Taize a ženevského centra excelence CERN k příkladům naděje pro Evropu v krizi“, potvrdil David Macek.

Mezi další podporované projekty Nadace DRFG náleží sponzoring domova Horizont v Kyjově, zaměřený na osoby s těžkým tělesným a mentálním postižením. Dále je to brněnský Klokánek, sdružení Ruka pro život v Brně a v Praze, diakonie a Diecézní charita Brno. Tato charita vytěžila značný finanční obnos prodejem vystavených deštníků, které zdobily ulici Českou v Brně.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář