Proč radím kamarádce s oblečením a jaké chyby nejčastější dělá? 

Záliba v módě se u mě objevila už ve školce, kdy jsem maminku často trápila s tím, že jsem si chtěla věci kombinovat podle sebe a nechtěla jsem nosit výhradně to, co mi přichystala. Pokračovalo to i na základní škole, kde jsem se v období puberty hodně zamilovala do objevování nejrůznějších stylů a zkoušela jsem, co mi bude sedět nejvíce. Hodně času jsem trávila v obchodních domech a při vybírání nového oblečení do svého šatníku. 

Kamarádky mi občas asi záviděly, protože mi oblékání docela šlo a snad mi jde i nyní. Jedna má kamarádka mě dříve prosila o hodně rad, jak zlepšit svoje oblékání. Nedávno jsem si na to vzpomněla a napadlo mě napsat na toto téma článek, protože by se mohl hodit i někomu dalšímu. 

Hodně často se mě ptá na názor, jaké oblečení koupit a jak ho kombinovat

Známe se už od základní školy a od té doby radím své kamarádce, co si obléknout a k jaké příležitosti. Rozumějte, neříkám jí každý den, co si má vzít na sebe, ale jsem její poradkyně pro chvíle, kdy se chce lépe obléknout a moc neví, jak na to. 

V poslední době už docela objevila svůj vlastní styl a moje rady jsou zbytečné, ale dříve se mě ptala opravdu často. Hodně mě to bavilo a připadala jsem si důležitě. Na druhou stranu jsem často měla dilema, jestli jí mám říct, že ta dnešní kombinace věcí je trochu divná a moc to k sobě nejde, protože by z toho byla tak trochu smutná. Postupem času jsem se naučila pracovat s konstruktivní kritikou a předávat jí zpětnou vazbu, která bude citlivě podána. A to se mi kupodivu osvědčilo i v jiných oblastech života. 

Baví mě pomáhat jí s módními problémy

Když přijde, že se blíží ples a neví, jak sladit boty a kabelku. V situacích, kdy se chystá na párty s kamarády a chce opravdu zazářit. To byly často a ještě občas jsou chvíle, kdy vyhledává moje rady. Hodně se jí totiž líbí, že téměř všechny kombinace ode mě a s mojí radou sklízejí úspěch. Kromě samotného vzhledu oblečení se totiž zajímám i o to, aby dané kousky lichotily její postavě. To naštěstí není nic složitého, protože má sportovní a štíhlou postavu. I tak by ale nevhodně zvolené oblečení mohlo zkazit dojem a zbytečně zakrýt její přednosti. 

Jedním z problémů, který ji často potýká, je kombinace barev

Svěřila se mi, že si dříve myslela, že nejlepší je sladit všechno do jedné barvy, případně podobných odstínů. Až postupem času jsem ji naučila pracovat s kontrasty a vytáhla jsem tak maximum z toho, jak se může zajímavě oblékat. Dnes jí už kombinace jednotlivých barev nečiní větší potíže a skvěle zvládá i nejrůznější kontrasty. 

Také jsme se dostaly k tomu, že chtěla úplně změnit šatník. Pokud máte podobné myšlenky, může vám s tím pomoci například tento článek

Bojí se výraznějších věcí

Dříve jsem se snažila kamarádku navést k výraznějším šperkům a celkově trochu akčnějšímu stylu. Doporučovala jsem jí doplňky ze stránek Larond. Jenže to jí moc nesedělo, tak jsem se postupně přestala snažit změnit její styl. To by mělo asi platit pro každého. Nemusíte sledovat módní trendy, které jsou proti vašemu přesvědčení. Nestojí to za to, a když se v tom nebudete cítit dobře, jistě to příliš lidí ani neocení. Hledejte si to, s čím vnitřně rezonujete a co vám dodává pocit, že teď jste stylovými královnami svého vlastního vesmíru. Takhle by to totiž mělo být a v takové situaci je to super pocit. 

Každý má svůj vlastní styl, jen ho musí najít

V každém z nás se ukrývá malý módní guru, který touží po tom, až bude moci vykouknout na svět. Je dobré se inspirovat aktuálními trendy, ale nic se nevyrovná pocitu, že si konečně najdete to, co patří vám. Ať už se jedná o oblíbené barvy, kombinace šperků, bot a podobně. Zkrátka je to jenom na vás. Na druhou stranu se snažte být otevřeni i kritice a přemýšlejte nad tím, co je možné vylepšit, aby to bylo ještě o kousek lepší. Někdo se také rozhoduje ke změnám stylu například s příchodem nového roku, jak popisuje tento článek