6 nadčasových kousků oblečení, které nesmí chybět ve vašem šatníku

Faktem je, že základní kousky oblečení každého funkčního šatníku se s časem příliš nemění. Sezónní hity přicházejí a odcházejí, ale klíčové kusy, ve kterých vypadá dobře každý, jsou aktuální celý rok. Nejenže tyto základní stavební kameny fungují skvěle s módními výstřelky, které vás rychle omrzí, ale zachrání vás každé ráno, když budete bezradně stát před skříní bez jediného nápadu co na sebe. 

Absolutním základem oblečení je bílé tričko

Řeknete si, že to má přece ve skříni každý, ne? Asi máte pravdu. Ale před tím, než si pořídíte tuhle čistoskvoucí klasiku, věnujte dostatečnou pozornost jejímu výběru.

Hledejte tričko z kvalitní bavlny, které se hned po prvním vyprání nezkrátí o třetinu, a nebojte se do něj investovat o pár stovek víc, než se vám na první pohled zdá nutné. 

Zvolte kulatý výstřih, který se dobře kombinuje se sportovním i klasickým outfitem.

Kombinace bílého trička, černého saka a klasických modrých džín je nadčasovou kombinací a skvělým příkladem nenucené elegance, která nikdy neomrzí.

Klasické modré džíny

Výše zmiňovaný denimový poklad! Dobře, to zní možná až příliš nadneseně. Ale troufám si říct, že džíny jsou kus oblečení, které nosíme všichni často. 

Pokud jste si zamilovaly trend otrhaných volných džínů, které drží v kuse snad už jen silou vůle, noste je klidně dál. Ale takové do základních kousků šatníku nepatří. Mluvíme tu spíš
o nadčasovém rovném až užším střihu džín v tmavší modré barvě, které nemají žádné módní otrhání, výšivky ani vyšisování. 


Černé lodičky

I když jste sportovní typ a potrpíte si spíš na tenisky a boty s plochou podrážkou, neměl by vám v botníku chybět alespoň jeden pár bot s podpatkem. Mluvíme-li o dámských botách, černé lodičky jsou pravděpodobně nejspolehlivějším a všestranným typem obuvi, na který se lze vždycky spolehnout. Nemusíte mít jehlový podpatek, na kterém nebudete schopna udělat krok. Vyberte vhodnou výšku podle toho, jak často jste zvyklá na podpatcích chodit. Dbejte ale na to, aby se jednalo o botu koženou a dobře zpracovanou. Kvalitní lodičky totiž mají schopnost povýšit i jinak jednoduchý outfit či levnější šaty. 

Tip: Nezapomeňte, že ani sebehezčí šaty nebudou vypadat dobře, pokud pod ně obléknete spodní prádlo, které vám bude deformovat postavu. Vsaďte na jistotu a objednejte si kvalitní kousky na Miorio

Malé černé

Říkáte si, proč zase černá barva? Pravdou je, že u nákupu základních kousků šatníku bychom se měly též držet základních barev. Nezapomeňte, že cílem je mít ve skříni dobře kombinovatelné oblečení, které se nám jen tak neokouká. Klasické světoznámé koktejlky, kterým se z anglického překladu začalo říkat malé černé, se doslova zapsaly do dějin. Jak vybrat ty pravé a správně je kombinovat se dočtete třeba zde

Kožená bunda

Věřte mi, nosím ji ke všemu. Snad jediné, s čím jsem ji ještě nekombinovala, bylo pyžamo. Ale při troše snahy…Šaty, džíny, společenské kalhoty, pro odvážnější i tepláky. To vše lze se správným koženým křivákem perfektně kombinovat.

Tak jako u lodiček si i zde dovolím zmínit, že se vyplatí investovat do kvalitního kůže. Pokud nejste militantní vegan, dáte mi za pravdu, že kůže je odolný a prodyšný materiál, ve kterém se budete cítit dobře a to je základ. Tu svoji mám už sedmou sezonu a pořád je aktuální.  

Klasické sluneční brýle

Jeden z mála doplňků, který pokládám za součást základních kousků. Ale i výběr slunečních brýlí má svá pravidla. Budete-li si kupovat brýle s bláznivými obroučkami a barevnými skly, bez kterých se tuto sezónu neobejdete, neinvestujte příliš peněz a využijte spíše nabídky levnějších obchodů. 

U nákupu slunečních brýlí s klasickým tvarem obrouček a tmavými či kouřovými skly se můžete trochu plácnout přes kapsu. Hlavním kritériem výběru je samozřejmě fakt, aby brýle seděly tvaru vašeho obličeje. Konkrétní typologii najdete v tomto článku. Vhodně zvolené brýle se totiž mohou stát i součástí vaší image.

Souhlasíte s mým výběrem? Považujete ještě něco dalšího za součást základního šatníku?