Jak jsem si „užila“ při nákupu dámských šatů

Nevím jak vy, ale já když poslední dobou hledám nějaké hezké dámské šaty, které jsou zároveň i trochu elegantní, obvykle odejdu s prázdnou. Kousky, které mají být vysoce módní, jsou tak neuvěřitelně nudné, neforemné a rozhodně nejsou dělané pro mladé lidi. Nebo tak alespoň nevypadají. Nakonec jsem ale pořídila. Krásně, pohodlně a levně. 

Nákup nových dámských šatů je jako noční můra

Nedávno jsem se vydala na nákup hezkých letních šatů. Řekla jsem si, že bude přece léto, tak budou obchody praskat ve švech napěchované dokonalými kousky. No bohužel. Hned v prvním obchodě jsem nevěřila svým očím. Nabídka byla tak zoufale nudná, že jsem tam při vybírání málem usnula. Jednu výhodu to ale mělo, dlouho jsem se tam nezdržela. 

V podstatě jsem chtěla jen pěkné, veselé a lehké letní šaty. Obchodníci se ale asi rozhodli, že mladí se chtějí schovat za neforemné a těžké materiály a ještě nejlépe v šedé barvě. Zkuste si představit, jak v takových šatech jde mladá žena po ulici. Takové modely sluší leda tak štíhlým modelkám, na kterých i režný pytel bude vypadat dobře. Spousta modelů navíc absolutně nesedí. Odstávají na prsou, jsou neforemné a beztvaré. Dokážete si představit v nich někam jít? Já tedy ne. 

Proč jsou dámské šaty tak nudné?

Všimněte si, že většina současných šatů, místo, aby své nositelce zkrášlily postavu a ukázaly její mládí nebo dodaly šmrnc, dělají pravý opak: 

  • Nudné barvy – samá šedá. Šedá, kam se podívám. Světle šedá, tmavě šedá, hnědošedá. Občas seženete něco v odstínu modré či červené. Jakmile je barva opravdu pěkná, je zase příšerný střih. Já miluji bílé šaty, které se dají nosit na tisíc způsobů, přesně jako tady
  • Šaty až na zem nebo ke krku – takové šaty jsou ideální možná tak do kanceláře nebo na ples. Ale na léto? To chce ramínka, výstřih a délku maximálně ke kolenům. Odpůrci výstřihů si ale určitě vyberou. Co mě ale zarazilo, jsou i materiály. Těžké, teplé a neforemní. V tom bych tedy v parném létě chodit nechtěla. Naprosto se mi nelíbí většina šatů zde. 
  • Originalita nulová – ve všech obchodech, které jsem navštívila, byly šaty velmi podobné. Snad jediný obchod neměl nabídku alespoň trochu originální a trendy. Vše nenápadité a průměrné. 
  • Divné tvary – na fotkách a obrázcích nebo i na figurínách ve výloze vypadají šaty nádherně. Když jsem si ale některé odhodlala zkusit, nestačila jsem se divit. Střih vůbec nesedí. Nahoře je toho hodně a dole zase málo. Často odstávají na prsou nebo po stranách, pas mají pomalu na krku a ramínka tak dlouhá, že máte výstřih až na břiše. Šaty prostě nemají šmrnc a nejsou vůbec sexy, a to by přece v létě měly být. 

Hodně mě nabídka zklamala a celkově jsem teď z nových kolekcí oblečení v obchodech hodně přešlá a moc si nemůžu vybrat. Zkrátka mě současná „móda“ příliš neoslovuje. A smutné na tom je, že podle reakcí okolí, nejsem jediná. 

Kde jsem nakonec nakoupila? V second handu

Značkové obchody mě zklamaly, a tak moje kroky vedly jinam. Ptáte se kam? Do klasického a dobrého „sekáče“. A musím říct, že jsem se nestačila divit. Nejen, že jsem si vybrala, ale nevěděla jsem ani, které šaty si chci vzít. 

Do oka mi padlo hned několik kousků a za úžasnou cenu. Takže na místo jedněch šatů, které bych si koupila v klasickém obchodě, jsem si za stejnou cenu koupila troje. Nejlepší byly úžasné světlé, lehké a vzdušné šaty. Prostě ideální na léto. Vypadají skvěle a dají se doplnit různými doplňky, legínami nebo botami. 

Využiju je v létě a klidně i v chladnějším počasí právě v kombinaci se zmíněnými legínami nebo punčochami. Až zase příště budu tápat, možná si ušetřím čas strávený v nákupním centru a rovnou se vydám do pěkného second handu. Ušetřím čas, peníze i nervy. 

Musím říct, že mě hodně zaujala také nabídka šatů z Nerio, takže příště se podívám i tam.

Tak hezké léto a hodně štěstí při nákupu oblečení.