Kam v Brně na italskou pizzu a těstoviny?

Připravit kvalitní italskou pizzu a chutné těstoviny není tak snadné, jako se může na první pohled zdát. Neméně snadné je najít italské bistro, kde dostanete stejně kvalitní jídlo, jako na přímořské dovolené. Lze kvalitní italskou kuchyni ochutnat i v Brně? 

Když se řekne italská kuchyně, většina z vás si vybaví těstoviny nebo pizzu. Ano, toto jsou dva hlavní pokrmy, které dala Itálie světu, ale je toho mnohem více, na čem si můžete v této jihoevropské kuchyni pochutnat. Italská kuchyně je především chutná, zdravá, lehká a jednoduchá na přípravu. Právem je považována za jednu z nejlepších na světě. Základem italské kuchyně jsou hlavně zdravé suroviny – olivový olej, rajčata, mořské plody a voňavé bylinky, hlavně bazalka a oregano.

Tip: Dostali jste chuť na pravé italské těstoviny připravené pouze z kvalitních surovin? Podívejte se na stránky těstoviny Brno Caruso a za chvíli jsou u vašich dveří”

Italské těstoviny

Typickou italskou přílohou jsou těstoviny, kterým se v Itálii říká „pasta“. V Itálii je v současnosti známo na 400 druhů těstoviny nejrůznějších tvarů. Vaří se způsobem „al dente“, tedy na skus. Těstoviny je možné rozdělit na dva hlavní druhy – čerstvé a sušené.

Italská pizza

nejznámější pizzou světa je italská pizza Margherita. Pizza s rajčaty, mozarellou, bazalkou a olivovým olejem, jejíž výborná chuť tkví především v kvalitních surovinách, pečlivé přípravě a dobré peci. Tu nejlepší pizzu pečou v Neapoli, kde do ní pizzaři přidávají i kus svého srdce. Tuto tradiční italskou pizzu ale i mnoho dalších druhů můžete ochutnat v Pizza Brno Caruso a to i s možností rozvozu zdarma až k vám domů.

Nahlédněte do fotogalerie:

Tip: Více autentických fotografií pravých italských pokrmů naleznete přímo na stránkách italská restaurace Brno.