Proč Češi skupují investiční zlato

Donedávna ho vnímali jako investiční příležitost výhradně pro bohaté. Dnes už chápou, že zlaté mince a slitky si může pořídit každý. Češi začínají objevovat výhody uložení peněz do zlata!

Čím to je, že jinak konzervativní Češi objevují nové možnosti investování? Na vině je zejména nejistá situace. Nikdo neví, jak se bude ekonomika po pandemii koronaviru vyvíjet, spousta lidí bohužel předpokládá znehodnocení měny. K tomu si přidejte ještě vysokou inflaci a hned máte koktejl, který investory přiměl zkusit věc novou a neznámou – investiční zlato.

Co je vlastně investiční zlato?

Do zlata se dá investovat mnohými způsoby, ne všechny jsou ovšem stejně výhodné. Spousta žen například považuje za vhodnou investici nákup zlatých šperků. Šperky ale nejsou osvobozeny od DPH, nejedná se o investiční zlato. Podobně není vhodné ani nakupovat akcie zlato těžících firem. Stále jde o akcie, ne o investiční zlato.

Pokud se bavíme o investičním zlatě, jež je doopravdy výhodné, máme na mysli zlaté mince a zlaté slitky. Ne ve formě certifikátů o vlastnictví, nýbrž o skutečně fyzických produktech, jež si můžete dát doma do trezoru.

Jak složité je do zlata investovat?

Složité to není vůbec. Umíte nakupovat online v e-shopech? Pak si zvládnete i nakoupit investiční zlato. Dnes už ho totiž můžete objednat pohodlně online, zlaté mince a slitky vám spolu s certifikáty dorazí až domů. Kdo by si raději promluvil s odborníky a nechal si poradit, do čeho má investovat, ten může navštívit kamennou pobočku Pražské mincovny v Obecním domě. Zlato zde lze nejen nakoupit, ale také prodat.

Pokud jde o e-shop, nakoupit můžete na www.zlate-mince.cz. Ceny zlata jsou tam vždy aktuální, mění se denně. A ještě jedna informace na závěr. Investiční zlato je osvobozeno od platby DPH, takže neplatíte žádné peníze navíc. Nestálo by za to ho vyzkoušet?