Měřidla, která využijete nejen ve strojírenské výrobě

Ve strojírenské výrobě, řemeslných dílnách i různých průmyslových podnicích se používají nástroje, jako jsou měřidla a kalibry. Současný trh je rozmanitý a nabízí nepřeberné množství druhů, přičemž posuvná měřítka se používají k jinému účelu než třeba koncové měrky. V následujících řádcích vám proto prozradíme, s jakými měřidly se můžete nejčastěji setkat.

Co se týče měřidel, v daném segmentu působí spoustu výrobců a prodejců. Jedním z nich je i společnost Michovský-TOOLS s.r.o., která má ve svém pestrém produktovém portfoliu kromě měřidel také kalibry. Pro kontrolu hotových výrobků se nepoužívají totiž měřidla, ale kalibry, s nimiž je práce rychlejší a jednodušší. U každého produktu vždy najdete podrobné specifikace, stačí se podívat například na stránku https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Posuvná měřítka

V menších dílnách i velkých výrobnách se používají posuvná měřítka. Sehnat se dají analogová, digitální i extra dlouhá. Záleží na tom, k jakému účelu mají sloužit. Posuvná měřítka zajistí přesné měření. Vyrábí se z nerezové oceli, a tím pádem je zajištěna jejich dlouhá životnost. Samozřejmostí je i vysoká odolnost, která je ve strojírenském světě žádoucí.

Koncové měrky

Další skupinu tvoří koncové měrky. Vybrat si můžete ze dvou základních variant. Koncové měrky jsou buď ocelové, nebo keramické. Prodávají se nejčastěji v sadách s až 103 díly, nicméně není vyloučena ani možnost zakoupit si koncové měrky individuálně. Všechny nabízené sady najdete na https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/.

Úhelníky

Pokud pracujete často s úhly, neobejdete se bez úhelníku. I tento druh měřidla je ve třech provedeních, a to ploché, příložné a nožové. Úhelníky jsou velice jednoduché na použití a vyrábí se z odolných materiálů.