Při řemeslných pracích je polovinou úspěchu kvalitní nástroj

Při rekonstrukcích bytu či domu se často setkáte s problémem, jak vyvrtat otvor do keramických materiálů, například do keramických obkladů či dlažeb se slinuté keramiky. Ta je totiž velice tvrdá, ale zároveň také křehká. Je vytvořena pod velmi vysokým tlakem a za extrémních teplot, je proto velmi těžké ji provrtat a zároveň ji přitom nepoškodit. Vrtat do betonu můžete s příslušným vrtákem a s příklepem, kterému neodolá sebetvrdší beton, stojí-li vám však v cestě dlažba, korunkové vrtáky jsou prakticky jediným řešením, které vám dokáže pomoci. Zvládnou totiž vyvrtat otvor bez příklepu a při vysokých otáčkách, takže nedojde k prasknutí dlaždice.

Namísto levných asijských nástrojů kupujte kvalitu

Abyste se však při práci zbytečně nenadřeli a zároveň byl výsledek co nejlepší, měli byste se vyhnout levným korunkovým vrtákům z Asie a namísto toho zvolit skutečně kvalitní nástroj, například některý z korunkových vrtáků Keil, které k nám dováží firma Cominvest.cz. Nezáleží na tom, zda nástroj, který potřebujete je technická fréza, vrtačka či brusivo – v sortimentu Cominvest CZ nenajdete žádnou „Čínu“ – pouze nástroje od renomovaných výrobců, kteří si zasluhují respekt díky vysoké kvalitě svých produktů, používaných řemeslníky po celém světě.

Na kvalitních nástrojích ušetříte

Domnívat se, že ušetříte peníze nakupováním těch nejlevnějších nástrojů, je zcela mimo. Tyto nekvalitní nástroje vydrží několikanásobně kratší dobu než nástroje renomovaných výrobců, které jsou přitom jen o něco málo dražší. Za dobu, kterou vám vydrží kvalitní vrták do dlažby, spotřebujete i několik těch nejlevnějších, to znamená, že se vám jejich používání značně prodraží, nemluvě o zničených nervech. Práce, kterou odvedete s kvalitním nástrojem je navíc kvalitnější a méně namáhavá.