Poslední důležitý krok pro zútulnění vaší domácnosti – nepodceňujte výběr textilu ani záclon

Máte již téměř zařízenou domácnost, vybraný nábytek, udělané stěny a zbývá již jen pár posledních úprav? Rozhodně se zaměřte na správnou volbu textilu. Proč?

Bez textilu není domácnost

Kdo zažil tu chvíli před finálním výběrem textilu do nově zařízené domácnosti, určitě pochopí o čem je řeč. Domov bez záclon, ručníků nebo povlečení? Asi těžko. Holé místnosti vyvolávají pocit chladu a opravdu se nemohou pyšnit označením „domácnost“. Nejspíš se nemýlíme, když napíšeme, že nikdo nechce žít v chladné kobce.

Při takovém pohledu si teprve člověk uvědomí, jak jsou občas neprávem přehlížené záclony či povlečení extrémně důležité. Stačí mrknutí a okamžitě jedeme do obchodu tuto nepříjemnost vyřešit. Pokud můžeme poradit, rozhodně nekupujte první výrobek, co v obchodě uvidíte. Vy se na to potom budete muset každý den koukat.

Vše je potřeba pořádně sladit

Pro tu správnou psychickou pohodu a každodenní poctivý restart vaší mysli je potřeba zvolit bytový textil opravdu poctivě. To znamená nejen sladit vše do hodících se barev a motivů, ale i výběr kvalitních materiálů. Váš domov je zkrátka základna pohody a pohodlí, nezapomeňte na to!

Naštěstí se již dnes můžeme těšit ohromnému výběru vybavení našich domácností. Podívejte se například na tyto závěsy nebo hotové záclony a utopíte se v moři možností. Dejte si na čas a neodbyjte volbu ani jednoho malého detailu.

Malý tip na závěr. Přečtete si na internetu o působení jednotlivých barev na lidskou psychiku. Je vhodné navrhnout každou jednotlivou místnost a její barvu dle účelu, k jakému daná místnost bude sloužit. Díky tomu můžete docílit lepšího usínání ve vaší ložnici, veselejších pocitů v obýváku a v případě pracovny třeba větší energie do práce.