Potřebujete rychle hotovost? Zkuste krátkodobou nebankovní půjčku

Dostat se do situace, kdy musíte co nejrychleji získat peníze, je velmi nepříjemné. Občas se to ovšem stane většině z nás. Důležité je pak především to, jakým způsobem se s problémy finančního charakteru vypořádáme! Jaké jsou vlastně alternativy a na které aspekty bychom si měli dávat velký pozor? Odpovědí na tyto otázky je hned několik, a tak se soustředíme na kritéria, jež je třeba při volbě té správné nebankovní půjčky brát v potaz.

Bankovní nebo nebankovní půjčky?

Spousta lidí se většinou rozhoduje rychle, jelikož vyrazí do některé z bankovních poboček. Tady ovšem uspějí pouze ti zájemci, kteří jsou dostatečně bonitní a dokážou se prokázat bance takovými zárukami, že je jim půjčka poskytnuta. Nejčastěji se jedná o absolutní bezdlužnost a pobírání pravidelného příjmu od zaměstnavatele, případně generování dostatečného zisku jako osoba podnikající. Naopak krátkodobé nebankovní půjčky jsou v tomto ohledu poněkud benevolentnější.

Co všechno brát v potaz?

Jak na nebankovní půjčky? Vcelku jednoduše. Musíte znát mnohé aspekty, z nichž velmi důležitým ukazatelem jsou bezesporu poplatky. Právě na nich, respektive na úrokové sazbě závisí to, kolik peněz nakonec při realizaci samotného úvěru přeplatíte jeho poskytovateli. Určitě je dobré si zjistit i dobu splatnosti, případně možnost pozdržení splátky anebo penalizaci předčasného splacení. Nezapomínejte ani na rychlost vyřízení všech formalit.

Srovnejte si různé úvěry

V každém případě přistupte k výběru nebankovní půjčky zodpovědně a porovnejte si hned několik produktů. Dnes existuje přímo na internetu mnoho nezávislých srovnávačů. Navíc poskytovatelé nabízejí přímo na svých webech kalkulačky půjček. Sami si tak vymodelujete situaci, v níž se po podpisu úvěrové smlouvy ocitnete, a budete mít jistotu, že víte, do čeho jdete.

Zdroj: asisteam.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář