Podle čeho poznáte kvalitní střešní krytinu a proč jsou důležité pořádné okapy?

Chcete stavět nový dům, nebo se pouštíte do rozsáhlé rekonstrukce, která zahrnuje i střechu? V takovém případě se vám budou hodit následující doporučení, díky kterým zjistíte, na co si dát pozor při výběru střešní krytiny, jak by měla vypadat střešní okna, ale i to, co všechno musí splňovat kvalitní okapy.

Na kvalitní střešní krytině spočívá úspěch celé střechy

Aby dovnitř nepršelo a nefoukalo, ale i pro lepší izolaci tepla je pořádná střecha naprosto klíčová. Výběr střešní krytiny záleží na konstrukci trámů, ale i na tom, co od zvoleného řešení očekáváte. Příznivou cenu nabídnou plechové střechy Satjam. O něco delší životnost však mohou mít střechy z pálených tašek. V tomto případě si vyberte například střešní tašky Bramac. Výbornou kvalitu a jistou záruku získáte i pro střešní tašky Tondach. Sami si tak můžete promyslet, jaká varianta se vám více zamlouvá. Obecně však je dobré dbát na kvalitu střechy maximální důraz, protože se vám to vrátí v budoucnu.

Střešní okna jako důležitý prvek

Kromě samotné střešní krytiny přichází na řadu i výběr oken. Ta jsou již velmi často součástí střechy. Už z podstaty umístění je jasné, že je na taková okna kladen opravdu velký důraz z pohledu kvality. S tím vám mohou pomoci střešní okna Velux, která představují jedničku v daném segmentu.

Nezapomínejte na výběr okapů

Pořádné okapy jsou důležité hned z několika důvodů. Když zvolíte kvalitní řešení s dlouhou životností, nebudete se muset po mnoho let starat o jejich výměnu, ale třeba i náročnější opravy. Kromě toho pomohou funkční okapy s efektivním zachytáváním dešťové vody a odváděním od základů a blízkého okolí domu, kde je přebytek vody rozhodně nežádoucí kvůli možnému riziku přílišné vlhkosti. Pomoci vám mohou okapy Lindap.