Ochrana na mobil nemusí stát majlant

Mobilní telefony jsou dnes skoro stejně hardwarově nabouchané, jako stolní počítače. Je s nimi možné surfovat po netu, pouštět si rozličná videa, a dokonce hrát i nové hry. Problém je, že jsou poměrně křehké.

Navíc na rozdíl od počítačů je máme takřka neustále u sebe a často nám tak mohou vypadnout z kapsy, kabelky nebo přímo z ruky. Pak už je jejich přežití jen o štěstí, tedy pokud není telefon patřičně chráněn.

Obaly fungují dobře

V poslední době se i na českém trhu objevilo poměrně dost strojů zajímavých hlavně svou neuvěřitelnou odolností. Vydrží bez ztráty kytičky i pád z velké výšky a dokáží dokonce obstát také ve větších hloubkách, takže se s nimi dá teoreticky i běžně koupat. Problém je v tom, že jsou dost těžké a moha lidem se nelíbí ani jejich trochu těžkopádný design.

Nicméně není potřeba si hned kupovat takovéhoto obrněnce. I standardní mobilní telefon se dá chránit, jen je potřeba nakoupit pár věcí. Základem je rozhodně dobrý obal.

Když nesedí, nechrání

Obalů na mobily existuje nepřeberné množství druhů. Každý z nich je totiž navržen na jiný typ telefonu, a těch jsou mraky. Není potřeba se řídit pouze řadou, ale opravdu je nezbytné vybrat obal na konkrétní model, jinak nemusí sedě. A když nesedí, jeho protektivní vlastnosti jsou velmi omezené.

Pozor na displej

Ochránit tělo je důležité, nicméně displej se zničí ještě snadněji. A často nemusí mobil nikam padat, bohatě postačí, kdy na něj spadne kupříkladu sklenička a je po srandě. Obrazovku lze navíc také docela snadno poškrábat, což nevypadá zrovna úchvatně.

Naštěstí je možné tomu předejít, a sice koupí tvrzeného skla. Opět existují v mnoha verzích. Kdo má doma kupříkladu Huawei, nebude si pořizovat iPhone tvrzené sklo a naopak. Problém je, že tyto doplňky bývají často až nesmyslně naceněné v neprospěch zákazníků.

I proto je dobré obrátit se na prodejce s kvalitním sortimentem za rozumné ceny. Mezi takové jednoznačně patří i e-shop ipouzdra.cz, kde se dá koupit krom ochrany na mobilní zařízení ledacos, řemínek Apple Watch 3 nevyjímaje.