Nosiče kol umístíte na jakýkoli osobní automobil – tedy skoro. Na jaký jej umístit nelze?

Milujete aktivní odpočinek? Rádi vyjíždíte na cyklovýlety, ale nemáte možnost převézt svá kola? A tak si je mnohdy, pokud nechcete vyjet v blízkosti domova, musíte půjčovat? To je jistě škoda, protože s kvalitními nosiči kol je můžete převézt klidně až za hranice. Třeba Rakousko, Německo a jiné státy jsou pro projížďky na kole jako stvořeny. Máte na výběr z více typů, a ty vám nyní představíme, abychom vám ulehčili výběr.

Nosiče na střechu

Střešní nosiče můžeme na střeše auta vídat poměrně často. Uchycují se buď na hagusy, pokud je na autě máte nebo pod lem střechy. Pakliže s nimi pojedete v otevřeném prostranství, dávejte pozor na boční vítr. Také je potřeba počítat s tím, že se spotřeba paliva mírně změní. Také je stále potřeba myslet na to, že máte zvýšenou výšku auta, ale i na to, že se nosiče mohou hůře nasazovat lidem menšího vzrůstu. Dívat byste se měli také na nosnost nosiče a nikdy jej nepřetěžovat.

Nosič kol na tažné zařízení

Jednoduchý způsob převozu kol, co se manipulace s nosičem týče, je na tažném zařízení. Jedná se o nejbezpečnější způsob, který nám pomůže převézt až čtyři kola. Je fakt, že bude potřeba zajistit třetí poznávací značku na nosič, což vás bude stát pár korun a pár minut vyřizování. Naopak vás nosič potěší bezproblémovou jízdou. Neovlivní jízdní vlastnosti ani spotřebu paliva. Jediné, na co budete muset myslet, je délka auta.

Nosiče na páté dveře

Nosič kol na páté dveře je skvělou investicí, ale jej bohužel nelze použít na všechna auta. Bez potíží jej uplatníte u vyšších vozů a dalších. Ovšem pro některá menší auta je nevhodný. V takovém případě bude lepší, když se přesvědčíte o kompatibilitě s vaším vozem u ověřeného prodejce. Kvalitní prodejce autodoplňků vám nabídne radu, ale také například filtrování dle modelu vašeho vozu. Následně už záleží jen na vás, jakému nosiči dáte přednost.