Naučte své dítě hrát na kytaru z pohodlí vašeho domova

Nedávná situace nám ukázala, že nutnost dojíždět za svými koníčky není ve všech případech nutností. Přemýšlíte, že byste rádi svému dítěti dopřáli tu možnost, aby si umělo samo zahrát své oblíbené písně na kytaru? Pojďte se podívat, co všechno potřebujete vědět.

Jak začít a jak vybrat kytaru?

Nejste zkušený hudebník, a proto netušíte, jaká kytara je pro děti vhodná? Na stránce dětská kytara se dozvíte vše potřebné. Dozvíte se jaké typy kytar existují, jak vybrat tu správnou pro vaše dítě i jak postupovat, aby se váš malý kytarista velmi pozvolna a nenuceně rád vydal cestou prvních krůčků ke hře na hudební nástroj.

Zjistíte, na co si při výběru nástroje dát pozor, také, že byste neměli pořizovat dítěti kytaru, jejíž pražce nejsou špatně zbroušené nebo jejíž krk je do vrtule. Kytara se také po naladění nesmí opět sama rozlaďovat, mařilo by to veškerou práci. Stránka vás zkrátka provede vším potřebným.

Jak se začít učit z domova?

Není potřeba, abyste za novým dobrodružstvím vaše dítě vozili. Kytara pro samouky jsou lekce kytary online, a proto se hře na nástroj můžete učit odkudkoliv – třeba z parku, zahrady, nebo z vaší chalupy.

Až budete zvládat první akordy, rovnou se vydejte za objevováním písní, které si oblíbíte. Třeba písničku Jožin z bažin akordy a text děti doslova hltají! Třeba se zařadí i mezi vaše oblíbené kousky. Samozřejmě můžete využít rozsáhlý zpěvník s názvem „Písničky – akordy a text“, kde si vyberete vaši srdcovku.

Už se těšíte, až se váš malý člen rodiny seznámí s novým dobrodružstvím? A tušíte, kde se hře na hudební nástroj bude učit? Dopřejete mu jeho první lekce kytary v pohodlí vašeho domova. Nebo se rozhodnete vzít nástroj do přírody? Užijte si možnosti, které dnešní doba nabízí. Přejeme vám ty nejkrásnější zážitky při hře na kytaru!