Balík do Švýcarska nesmí obsahovat některé suvenýry. Co ještě nemohu odeslat?

Švýcarsko jako jediní země střední Evropy není v Evropské unii, a kvůli tomu může mít balík do Švýcarska určitá omezení. V tomto článku se dozvíme, jaké omezení nás čekají na Švýcarských hranicích a co zajímavého můžeme v této středoevropské zemi objevit.

Nejvíce informací z tohoto článků získá zájemce o odeslání zásilky do Švýcarska. Dále také podnikatel, který plánuje rozšířit svoje působení i do dalších zemí. Ať už vás přivedlo cokoliv, pojďme si něco říci o Švýcarsku.

V čem je Švýcarsko unikátní oproti jiným zemím EU?

Místní občané rozhodují o sociálně ekonomických tématech pomocí referend a veškeré změny v ústavě musejí být vždy odhlasovány většinou občanů a zároveň musí souhlasit významná většina krajů nazývaných také jako kantony. Tím posouvá Švýcarsko demokracii na novou úroveň.

Jaké jsou 3 hlavní speciality Švýcarska?

V zemi žije přibližně 8 milionů obyvatel. Svojí neutrální povahou se stalo populárním místem pro mezinárodní obchod a finanční transakce.

Největší města jako Curych, Ženeva či Bern jsou také sídlem velkých Švýcarských bank. Ty byli mimo jiné pověstné svým bankovním tajemstvím, které chránilo veškeré zákazníky bank před zveřejněním citlivých informací. To se bohužel stává minulostí, jelikož podle posledních zpráv už i banky ve Švýcarsku začínají sdílet informace o klientech.

Další velmi známou doménou této země je hodinářství. Švýcarské hodinky se staly synonymem pro perfektní zpracování, používání přísných výrobních standardů a hlavně využíváním nejmodernějších technologií a inovativních součástek. Světoznámé značky jako Rolex, Patek Philippe nebo Omega pochází právě odsud.

Světoznámá tenisová superhvězda Roger Federer, hrdým členem desítky nejlepších hráčů na světě podle organizace ATP je Švýcarským rodákem. Tento tenisový rekordman se narodil ve městě Basilej. Za svojí více jak 20 letou kariéru získal nespočet vítězství na světových turnajích a stal se také Olympijským vítězem v roce 2008. 

9 věcí, které do Švýcarska neposílat.

Švýcarsko může mít na rozdíl od ostatních zemí přísnější měřítko na předměty, které pustí za hranice. Kromě standardních zakázaných věcí jako jsou zbraně, střelivo, narkotika nebo živá zvířata a některé rostliny, si musíme dávat pozor i na suvenýry.

Ty totiž mohou být vyrobeny z ostatků chráněných zvířat nebo rostlinných druhů, které nemůžete volně převážet, případně musíte mít povolení.

Dávejte pozor zejména na tyto suvenýry:

  •         Výrobky ze slonoviny ( postavičky, šperky a rohy )
  •         Chráněné rostliny a dřeviny ( Orchideje, kaktusy, růžové dřevo a jiné)
  •         Želví skořápky, ze kterých jsou některé hudební nástroje nebo masky
  •         Obří škeble nebo korály
  •         Kůže a kožené výrobky například opasky, přívěsky na klíče nebo kožešiny vyrobené z chráněných druhů zejména plazů
  •         Kaviár ve větším množství než 125 g na osobu
  •         Vycpaná zvířata a jejich preparáty zejména z ohrožených druhů
  •         Produkty obsahující zuby, peří, kosti vlasy a vlnu z chráněných zvířat
  •         Některé esenciální oleje santalového dřeva

 

Kolik bude stát odeslání balíku?

Cena se vždy odvíjí od celkové hmotnosti balíku a rozměru přepravované krabice. Je již standardem, že se zásilky dají posílat standardně s doručením během několika pracovních dní nebo prioritně, kdy je v některých případech možné doručit balík už druhý den na adresu ve Švýcarsku.

Některé společnosti jsou schopné odeslat balík až do místa určení za rozumnou cenu okolo 300,- Kč. Cenu vždy ovlivňuje mnoho proměnných, se kterými musíme počítat. Zásilky s hodnotou vyšší než 65 franků také budou podléhat clu a DPH.

Odesílání balíku do Švýcarska jsme si právě přiblížili. Teď už stačí odeslat žádost o kalkulaci do jedné z dopravních společností.