Na čerstvém vzduchu a přitom v teple

Všichni máme jistě v podvědomí ještě z dětství, jak maminky a babičky lomily rukama, když jsme v zimě otevřeli okno: „Nevětrej, utíká teplo, nebudu topit Pánu Bohu do oken!“ A měly pravdu. V minulosti nebylo tak snadné postarat se o přísun čistého vzduchu a neplýtvat přitom energiemi.

Dnes je to jiné. Díky rekuperaci vzduchu, stále se dostávající do popředí, můžeme řízeně větrat bez obav z rizika ztrát. Nárůst cen energií vede k neustálému sledování co nejekonomičtějších variant řešení staveb. Lepší izolační vlastnosti zdiva a těsný venkovní plášť však často zamezují potřebné prodyšnosti domu.

Komfortní, zdravý a hygienický kompromis

Správného větrání tudíž můžeme dosáhnout pouze nuceným a řízeným větráním – rekuperace tepla, čímž zamezíme zvyšování zadržované vlhkosti a především pak nechtěnému úniku tepla ven. Firma ŠTORC přichází na trh s jedinečným systémem větrání a rekuperace, splňujícím požadavky nadčasového bydlení.

Srdcem jednotky je tepelný výměník, který dokáže využít až 95 % tepla z proudu odvedeného vzduchu. Podstatná úspora nákladů spojených s vytápěním dokáže snížit ztráty až o polovinu, což je posléze při vyúčtování vskutku znát. Investice do řízeného větrání má tedy velmi rychlou návratnost.

Další nespornou a často dotazovanou výhodou je tichý a jednoduchý provoz. Minimální údržba a intuitivní ovládání správnou volbu zákazníka ještě důrazněji podtrhují. Kde je v domě potřeba, okna mohou zůstat zavřená, a hluk zvenčí do našeho soukromí nepronikne.

Jedinečné řešení a provedení

Společnost ŠTORC jako jedna z mála představuje sofistikovaný systém Brink, který obsahuje vše, co je potřeba ke správné a dlouhodobé funkčnosti systému větrání a rekuperace. Skládá se z větracích jednotek Renovent a potrubního rozvodu Brink Air Excellent. Vyzkoušejte osobně, na čem tento holandský výrobce vybudoval svou třicetiletou tradici.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář