Kvalitní ultrazvukové čističky do firmy

Ultrazvukové čištění už není ničím neobvyklým. Ultrazvukové čističky se využívají v celé řadě odvětví, a dokonce si je můžeme pořídit i do domácnosti pro případ, že bychom chtěli vyčistit šperky, hodinky, zubní náhrady, rovnátka a jiné předměty.

Chcete-li dokonale vyčistit předměty komplikovaných tvarů, využijte čištění ultrazvukové – čištění ultrazvukem totiž umožňuje odstranit nečistoty i z těch nejčlenitějších povrchů.

Rychlé a dokonalé vyčištění

Ultrazvuková čistička využívá ultrazvuk, jak vyplývá z názvu. Skládá se z generátoru ultrazvuku, vany s ultrazvukovými měniči a krytu. Generátor přivádí vysokofrekvenční energii, ta je měničem transformována na mechanicko-akustické kmity. Tyto kmity vytvoří v kapalině homogenní ultrazvukové pole a kmitání molekul. Vznikají malé bublinky, jež se smršťují a expandují. V jejich okolí dochází k tlakovým vlnám a rychlému nárůstu teploty. Jsou narušovány vazby mezi nečistotami a povrchem čištěného předmětu.

Tímto způsobem lze vyčistit i velmi náročné povrchy, malé součástky a také předměty, u nichž je důležitá absolutní sterilnost.

Ultrazvukové čističky ve firemním prostředí

Právě proto se ultrazvukové čističky používají v medicíně. Najdete je v nemocnicích pro mytí chirurgických a lékařských nástrojů, v zubních ordinacích pro čištění rovnátek, můstků i nástrojů.

Pomáhají čistit drobné předměty ve zlatnictvích a hodinářstvích. Využívají je kadeřnice pro čištění nůžek a hřebenů, optici pro vyčištění brýlí. Našli byste je ve sklárnách, na střelnicích i v kancelářích.

Ve sklárnách, výrobních firmách nebo autoservisech najdete kvalitní ultrazvukové čističky větších rozměrů. Čistí se v nich celé díly. Takové velké průmyslové čističky nabízí například společnost EL-MIK. Jimi nabízené velkokapacitní průmyslové vany a čističky jsou určeny do nepřetržitých provozů, jsou přizpůsobeny vysokému zatížení.